Artykuł reklamowy
Serwisy, dzięki którym sprawdzisz kto dzwonił

Na pewno do każdego z nas, chociaż raz, dzwonił nieznany numer. Takie połączenia wprowadzają nerwową atmosferę, ponieważ nie wiemy jak się wtedy zachować. Boimy się, że przegapimy ważny telefon, ale także nie chcemy odebrać niechcianego połączenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Proponujemy sprawdzić numer w Internecie. Jest to duże ułatwienie i sprawia, że nie musimy odbierać telefonu, a możemy dowiedzieć się kto dzwonił. Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć jak sprawdzić do kogo należy dany numer, to zobacz co dla ciebie przygotowaliśmy.

Serwisy internetowe
W Internecie jest wiele serwisów internetowych, dzięki którym możemy sprawdzić do kogo należy dowolny numer. Takie strony są dużym ułatwieniem, jeśli chcemy dowiedzieć się kto dzwonił. Są one proste w obsłudze i zwykle bezpłatne. A mogą być bardzo pomocne w wielu sytuacjach.

Jak korzystać z takich stron?
Korzystanie z takich stron jest banalnie proste i nie wymaga zbyt dużej ilości informacji. Właściwie to potrzebny nam jedynie numer, który chcemy sprawdzić. Wystarczy znaleźć stronę, z której będziemy korzystać i wpisać numer w odpowiednim miejscu. Zwykle wystarczy wpisać najprostszy format numeru, czyli bez numerów kierunkowych. Taki numer wygląda na przykład tak – „500919181”. Po wykonaniu tych kroków powinny nam się wyświetlić wszystkie dostępne informacje o danym numerze. Zwykle otrzymujemy informacje o tym czy numer jest negatywny, pozytywny czy neutralny oraz to kto jest właścicielem numeru, nie zawsze to jest jednoznacznie oznaczone na stronie, ale na pewno w komentarzach znajdziemy dane takiej osoby. Oczywiście każda strona działa i inaczej i w inny sposób zostaną wyświetlone informacje. Może też zdarzyć się tak, że niektóre serwisy będą udostępniać bardzo okrojone dane, a inne będą zawierały te bardzo rozbudowane.

Czy dostępne są wszystkie numery?
W takich serwisach jest dostępnych wiele numerów, jednak na pewno nie są to wszystkie istniejące numery. Ilość dostępnych numerów jest zwykle zależna od internautów, ponieważ to właśnie oni tworzą strony tego typu. Użytkownicy tych serwisów mają największą wiedzę o nieznanych numerach, więc dostępne dane to tylko i wyłącznie ich cenna wiedza, którą się podzielili z innymi.

Czy takie strony zawierają prawdziwe dane?

Prawdziwość dostępnych danych zależy od tego czy wybraliśmy dobrą stronę. Istnieje wiele stron, a niektóre z nich są fałszywe. Więc jeśli chcemy uzyskać prawdziwe informacje to wybierajmy zaufane strony takie jak np. infonumer.pl. Zwykle te najbardziej popularne strony będą miały prawdziwe dane, ale również nie zawsze tak się dzieje.

Dlaczego warto sprawdzać nieznane numery?

W dzisiejszych czasach jest tak wiele oszustów, którzy co chwilę znajdują nowe metody na okradanie ludzi z danych czy pieniędzy, że trzeba bardzo na to uważać. Niezmiennie jednak oszuści używają połączeń telefonicznych, aby dokonać tego czego chcą. Dlatego jeśli dzwoni do nas nieznany numer podejdźmy do tego z pewnym dystansem, aby później nie żałować. Zresztą warto też sprawdzać takie numery, aby nie przegapić ważnego telefonu z urzędu czy banku lub aby po prostu nie tracić czasu na bezcelowe rozmowy z telemarketerami.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.