13-09-21
Gm. Czersk. Książka Joanny Bator „Gorzko, gorzko”
Sierpniowe spotkanie DKK w Rytlu

We wtorek 31 sierpnia 2021 roku klubowicze DKK w Rytlu spotkali się, żeby porozmawiać o kolejnej książce Joanny Bator. Tym razem była to lektura „Gorzko, gorzko”. Kolejny trafny wybór interesującej lektury, którą bardzo polecamy.

Autorka ogromnym zasobem słów przekazuje nam powieść z trudną fabułą w swoim wyjątkowym literackim stylu. Narratorem powieści jest Kalina, która opisuje rodzinną historię. Zabiera w podróż przez historie kobiet z różnych pokoleń i odkrywanie ich tajemnic. Głównymi bohaterkami są jej mama Violetta, babka Barbara/Bunia oraz prababka Berta. Powieść jest o poszukiwaniu miłości, nadziei na lepsze życie, samotności, tęsknocie za drugą kochającą osobą. Zawiera wiele wzruszeń, lęku, emocji związanych z trudnym życiem, wyrzeczeniami, biedą i przemocą. „Gorzko, gorzko to lektura mówiąca o czterech pokoleniach, czterech innych spojrzeniach na świat. Pomimo wydarzeń, przeciwności losu, które odcisnęły piętno w życiu bohaterek, każda pragnie tego samego – szczęścia.

Czy to szczęście znalazły? Dlaczego popełniono zbrodnię? Kto otworzył puszkę Pandory? Chcecie zagłębić się w perypetie życiowe bohaterek oraz uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania przeczytajcie książkę Joanny Bator „Gorzko, gorzko.

We wrześniu 2021 r. przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury.

Sejm RP docenił znaczące miejsce jego pisarstwa w literaturze XX wieku i ustanowił rok 2021 rokiem Stanisława Lema.

My klubowicze DKK w Rytlu dołączamy do akcji i zapraszamy na kolejne spotkanie DKK w Rytlu, które odbędzie się 16.09.2021 roku o godzinie 16.30 podczas, którego będziemy omawiać „Solaris” Stanisława Lema.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do obchodów roku Lema.

Mat. Biblioteka Publiczna w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.