13-05-20
Powiat chojnicki. Policjanci z drogówki czuwają nad bezpieczeństwem
Skontrolowano kilkudziesięciu kierujących
- 30 mandatów, 17 pouczeń, 1 wniosek do sądu,
zatrzymane dow. rejestr. W gm. Czersk
18 wykroczeń w 4 godziny


Każdego dnia policjanci z chojnickiej drogówki na drogach powiatu prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Mundurowi są szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry i agresja to najczęstsze wykroczenia popełniane przez kierujących.W czasie trwających działań tylko wczoraj, policjanci zatrzymali do kontroli kilkudziesięciu kierujących. Funkcjonariusze za niestosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego nałożyli około 30 mandatów karnych na kierujących m.in za przekroczenie dozwolonej prędkości, rozmowę przez telefon podczas jazdy, za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, za nieprawidłową zmianę pasa ruchu, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Ponadto zastosowali 17 pouczeń, skierowali jeden wniosek do sądu oraz zatrzymali dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów.

W gminie Czersk w ciągu czterech godzin ujawniono 18 wykroczeń (red).

Należy nadmienić , że w ostatnich dniach w trakcie pomiarów prędkości trzech z kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym.

Prowadzone codzienne działania mają uświadomić kierującym, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy. Eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych, agresywnych, łamiących przepisy ruchu drogowego kierowców, niezmiennie od lat, jest jednym z głównych celów w działaniach Policji. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń kontrole oraz badania trzeźwości są wykonywane szybko i skutecznie, nie tworzą nadmiernych utrudnień w ruchu drogowym.

Wczoraj policjanci na szczęście nie odnotowali żadnego przypadku podczas kontroli kierowania pod wpływem alkoholu. Niestety poddając analizie okres od początku tego roku, policjanci z powiatu chojnickiego uniemożliwili dalszą jazdę blisko 80 nietrzeźwym kierującym.

Policjanci ponawiają apele o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że wśród czynników mających decydujący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego, na pierwsze miejsce zdecydowanie wysuwa się człowiek. To właśnie zachowanie się poszczególnych grup użytkowników dróg często wpływa na powstawanie wypadków drogowych. Pamiętajmy przy tym, że pośpiech jest złym doradcą i zwracajmy uwagę na ograniczenia prędkości. Przypominamy także, że w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym należy niezwłocznie informować o tym Policję na telefon alarmowy 112.

KPP Chojnice, (red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.