29-04-20
Czersk. Śladem naszych publikacji. Czy powstanie nowy obiekt? Prezentacja i stanowisko włodarza
Burmistrz odniósł się do pism protestujących osób

Burmistrz odnosi się do sprzeciwu w sprawie planów zagospodarowania części centrum Czerska. Przypomnijmy, większość właścicieli, którzy mają swoje lokalne w rejonie ulicy i placu Ostrowskiego, protestuje przeciwko pomysłowi zabudowania pierzei (miejsca wykorzystywanego na parking – pomiędzy Polomarketem, a hotelem). Zobacz treści pism osób protestujących – TUTAJ.

Do pism protestujących odniósł się na wczorajszej (28.04) sesji Rady Miejskiej w Czersku burmistrz Przemysław Biesek-Talewski (jego stanowisko publikujemy poniżej). Włodarz przygotował też specjalną prezentację: „Zagospodarowanie centrum Czerska historia i plany na przyszłość” – zobacz TUTAJ


Zobacz również (WIDEO):
Radny Daniel Szpręga na początku wczorajszej sesji wnosił o zdjęcie punktuprzyjęcia projektu uchwały w sprawie przytępienia do zmiany w planie – z porządku obrad. WIDEO –  TUTAJ (od 1:30)

Prezentacja na sesji, stanowisko burmistrza, dyskusja, głosowanie (uchwałę przyjęto, gmina przystępuje do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu - centrum Czerska) - (WIDEO) – zobacz TUTAJ (od 5:00)

(red)

„Odpowiedź na pisma grupy osób w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla centrum Czerska

Szanowni Mieszkańcy Gminy Czersk!

Zacznę od osobistej refleksji. Pracę w Urzędzie Miejskim w Czersku rozpocząłem w roku 1993. Wówczas trwały przygotowania do rozpoczęcia inwestycji w centrum naszego miasta. Od samego początku, aż do roku 2010, kiedy zakończył się etap powstawania ulicy i placu Ostrowskiego w obecnym kształcie, uczestniczyłem we wszystkim, co działo się w tym rejonie. Niewiele jest osób, którym centrum Czerska jest równie bliskie, jak mnie, które się z nim w takim stopniu utożsamiają, jak ja, i którym tak zależy na jego rozwoju.

Pisma, które wpłynęły do radnych, do mediów i do mnie mają na celu wywołać u odbiorcy przekonanie, że jest jakiś układ pomiędzy kimś (jakimś przedsiębiorcą) a burmistrzem. Taki jest ich wydźwięk. Kilka stwierdzeń w ich zawartych, np. :„Handel miejską ziemią”, „Rada miejska przykrywką do osobistych projektów”, „prosta droga do prywaty”, „czy burmistrz spłaca dług polityczny?”, „ile jeszcze więcej Pan wie na ten temat”, jest na skraju pomówienia.

Szanowni Państwo!

Tak, spłacam dług polityczny. Spłacam dług wobec mieszkańców, którzy wybrali mnie na stanowisko burmistrza i którym obiecałem, że nasza gmina będzie się zmieniać, będzie się rozwijać, będzie się stawać coraz nowocześniejsza i atrakcyjniejsza. Dlatego współpracuję i będę współpracował z każdym, który też chce rozwoju Gminy Czersk i do niego się przyczynia.

Najważniejsza przestrzeń publiczna w naszej gminie, jaką jest centrum Czerska, jest dobrem wspólnym wszystkich Czerszczan. Nie jest moją, ale też nie jest Waszą, szanowni autorzy listów, własnością. O jej kształcie decydować będą, na równych prawach, wszyscy mieszkańcy naszej gminy.

Osoby, które pisma podpisały zachęcam, aby zamiast tracić energię na formułowanie nieuprawnionych teorii, przedstawiały konstruktywne propozycje i pomysły. Zapraszam do współpracy i namawiam do patrzenia na naszą gminę z szerszej niż tylko swoja perspektywy.

Przemysław Biesek-Talewski” 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.