14-01-20
Gm. Czersk. Śladem naszych publikacji, wypowiedź starosty i burmistrza
Niebezpiecznie przy wysepce.
„Przeanalizujemy możliwość zamontowania
aktywnego znaku nakazu C9”

Kilka dni temu pisaliśmy o niebezpiecznym miejscu na drodze (wysepka spowalniająca ruch, na rogatkach Czerska, od strony Śliwic) – zobacz artykuł – TUTAJ.

Teraz otrzymaliśmy stanowisko Powiatu Chojnickiego (zarządcy traktu) w związku z materiałem - „Niebezpiecznie przy wysepce, apel w sprawie montażu oświetlenia”.

- W piątek 10 stycznia znaki zostały ponownie ustawione. W związku z sygnałami przeanalizujemy możliwość zamontowania aktywnego znaku nakazu C9. W kwestii oświetlenia natomiast zgodnie z prawem energetycznym to jego finansowanie należy do zadań własnych gminy i dotyczy zarówno dróg gminnych, powiatowych jak też wojewódzkich – informuje Marek Szczepański, starosta chojnicki.

- Obecnie trwają prace projektowe związane z przebudową odcinka drogi powiatowej Czersk - granica Gminy Śliwice, które obejmują również wysepkę spowalniającą ruch przy wjeździe do miejscowości Złotowo. Według podpisanej umowy projekt ma być gotowy do końca maja br. Po zatwierdzeniu dokumentacji i uzyskaniu pozwolenia na budowę dla tej inwestycji planowane jest złożenie wniosku o dofinansowanie zadania z Funduszu Dróg Samorządowych. Zarówno prace projektowe, jak i późniejsza realizacja inwestycji są i będą współfinansowane przez Gminę Czersk. W ramach inwestycji wykonane zostanie również oświetlenie drogowe na całym odcinku ścieżki rowerowej Czersk - Ustronie, które  poprawiłoby widoczność w rejonie wspomnianej wyżej wysepki. Projekt budowy oświetlenia gmina już posiada – mówi z kolei burmistrz Czerska, Przemysław Biesek-Talewski.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.