25-10-18
Czersk. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku
Ślubowanie klas pierwszych

W piątek, 19 października 2018 roku, dzieci z klas pierwszych zostały przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku. Cała uroczystość odbyła się w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego wśród licznie zgromadzonych gości.

Na początku pani dyrektor Ewa Wrycza wygłosiła krótką przemowę, w której powitała wszystkie zebrane osoby, a także przytoczyła słowa patrona naszej szkoły - Papieża Jana Pawła II, który podkreślał, jak ważna jest troska o dzieci w każdym wieku.

Następnie uczniowie klas drugich przedstawili krótki program artystyczny skierowany do młodszych kolegów i koleżanek. Kolejnym punktem uroczystości był montaż słowno-muzyczny w wykonaniu pierwszoklasistów. Po nim miał miejsce najważniejszy element tego dnia - uroczyste ślubowanie oraz akt pasowania na ucznia. Dzieci otrzymały także rożki z upominkami oraz pamiątkowe dyplomy.

Miłą niespodzianką dla uczniów klas pierwszych była wizyta pani Barbary Brzezińskiej, która piastuje funkcję dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Kubusia Puchatka. Pani Brzezińska skierowała do uczniów kilka ciepłych słów oraz wręczyła prezenty dla każdej z klas pierwszych.

Następnie był czas na chwilę relaksu - pan Dawid Haftka zaprosił dzieci do zajęć ruchowych. W niektórych z nich wzięli udział także rodzice.

Kolejną atrakcją tego dnia był słodki poczęstunek.

Kiedy zmęczeni i podekscytowani pierwszoklasiści wracali do domów, na zewnątrz było już ciemno. Zapewne ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

SP2 w Czersku

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.