31-08-20
Gm. Czersk. Policja apeluje o ostrożność
Śmiertelne potrącenie rowerzysty – wstępne
ustalenia policji


Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku pod nadzorem chojnickiej prokuratury ustalają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 41-letni rowerzysta. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po południu na drodze krajowej nr 22 na rogatkach Czerska. 33-letnia kierująca citroenem jadąc w kierunku Czerska uderzyła w rowerzystę jadącego w tym samym kierunku. Kierująca citroenem była trzeźwa. Zatrzymano jej prawo jazdy, a samochód oraz rower poszkodowanego odholowano na parking.

W minioną niedzielę (30 sierpnia br.) o godz. 17.15 dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzysty, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 na wysokości miejscowości Złotowo.

Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Chojnicach zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodu i roweru biorącego udział w wypadku.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu stróżów prawa wynika, że 33-letnia mieszkanka gminy Czersk kierująca citroenem jadąc od strony Łęga w kierunku Czerska z nieustalonych przyczyn zjechała na pobocze po czym straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego potrąciła rowerzystę jadącego w tym samym kierunku. 41-letni rowerzysta w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierująca citroenem była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.  Ciało mieszkańca Czerska zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Samochód oraz rower trafiły na policyjny parking.

Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności i przyczyny wypadku oraz apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów przez wszystkich użytkowników dróg. Konsekwencje zderzenia rowerzysty z samochodem kończą się z reguły poważnymi obrażeniami dla cyklistów. Aby takich wypadków było jak najmniej pamiętajmy o zdrowym rozsądku, przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i szacunku do innych uczestników dróg.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.