8-03-21
Czersk.
SMS ZPRP II Kwidzyn - MKS Handball Czersk 40:40 k.1:3
Horror z happy endem!

Cóż to był za mecz! Kto nie oglądał, niech żałuje! Kwidzynianie, korzystając z pauzy w rozgrywkach I-ligowych, wstawili do składu meczowego swoich najlepszych zawodników. Nasza drużyna przed meczem zapowiadała walkę o zwycięstwo, ale roszady w składzie SMS-u mogły niepokoić..

Od pierwszego gwizdka sędziów gospodarze narzucili szybkie tempo gry. W 15 minucie gospodarze prowadzili 10:6. Nasza drużyna nie zamierzała się jednak poddawać. W krótkim czasie odrobiliśmy straty, a w 22 minucie po raz pierwszy wyszliśmy na prowadzenie (12:11). Niestety, słabsza końcówka tej części gry sprawiła, że to kwidzynianie schodzili na przerwę prowadząc 18:16.

Pierwsze minuty II połowy upłynęły pod dyktando miejscowych, którzy w 34 minucie prowadzili już 22:17. Wydawać by się mogło, że spokojnie będą oni kontrolować dalszy przebieg meczu. Nic bardziej mylnego! Mieliśmy tego dnia znakomicie dysponowanych rzutowo Jakuba Malczewskiego (13 bramek) oraz Karola Radeckiego (12 trafień). Dodatkowo z linii 7 metra nie mylił się  Paweł Jakubowski (6 bramek w tym 5 z rzutów karnych). Bardzo dobrze uzupełniali się również pozostali zawodnicy i już w 39 minucie na tablicy wyników widniał remis 24:24. Od tego momentu trwała zażarta walka o zwycięstwo, a prowadzenie co rusz się zmieniało.

Kiedy jednak w 59 minucie gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie (39:37), wydawało się, że jest po meczu. Jednak i tym razem nasi zawodnicy pokazali niebywały charakter, doprowadzając do remisu 40:40. Czekały nas zatem dalsze emocje..

Rzuty karne okazały się spektaklem jednego aktora.  Łukasz Dobrzański, bo o nim mowa, obronił 3 rzuty przeciwników i dzięki temu mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa nad groźnym rywalem.

MKS Handball wystąpił w składzie:
Łukasz Dobrzański, Kamil Klunder - Jakub Malczewski (13), Karol Radecki (12), Paweł Jakubowski (6), Paweł Moczadło (4), Mateusz Gliniecki (3), Piotr Linda (1), Piotr Karczyński (1), Michał Rostankowski, Ksawery Burchardt i Maciej Jakubowski.

Dla tych spośród Państwa, którzy chcieliby obejrzeć transmisję z emocjonującego meczu podajemy poniżej linki do I i II połowy:

Podajemy również link do aktualnej tabeli i terminarzu rozgrywek:

Już w sobotę czekają nas kolejne emocje. Tym razem nasza drużyna zagra w Brodnicy z wiceliderem rozgrywek. Przypomnijmy, jesienią przegraliśmy z MKS-em Brodnica na własnym parkiecie 29:38. Jak będzie tym razem? Czy pokusimy się o niespodziankę i wywieziemy z gorącego terenu punkty? Przekonamy się już w sobotę. Początek spotkania o godz. 19.30.