15-11-19
Czersk. GALERIA ZDJĘĆ
ŚNIADANIE DAJE MOC W SP1 CZERSK

Promowanie zdrowego stylu życia jest jednym z ważnych zadań Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku. W związku z czym kolejny raz podjęto działania w zakresie edukacji zdrowotnej. W ramach programu Śniadanie Daje Moc zostały przeprowadzone zajęcia teoretyczne i działania praktyczne dotyczące roli prawidłowego żywienia. Omówiono 12 zasad zdrowego odżywiania, piramidę żywienia, wykorzystano prezentację oraz inne materiały.

Nauczycielki klas I-III zorganizowały w swoich klasach wspólne zdrowe śniadanie. Troszcząc się o swoich wychowanków i ich prawidłowy rozwój, uświadamiały jak ważna jest rola śniadania. Przypomniały również zasady higieny oraz bezpieczeństwa obowiązujące podczas przygotowywania i spożywania posiłków. W działania włączyli się także rodzice pomagając w organizacji śniadania. Dzieci miały możliwość wspólnego przygotowania i zjedzenia ważnego posiłku dnia, dzielenia się z innymi oraz spróbowania nowych smaków. Mogły także poznać upodobania swoich koleżanek i kolegów. Mali kucharze bardzo odpowiedzialnie przygotowali się do zajęć, przynieśli potrzebne produkty oraz zadbali o swój wygląd i nakrycie stolików. W czasie zajęć z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali zdrowe, piękne i pomysłowe kanapki oraz smaczne i wartościowe sałatki surówki, koreczki owocowe, koktajle, soki, wodę z cytrynką, a także babeczki. Na niektórych stołach pojawiły się wyspy warzywne i owocowe. Dzieci miały okazję wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Oczywiście ważnym elementem śniadania był wspólny posiłek w miłej atmosferze, przy pięknie nakrytych stolikach. Śniadanie nie tylko super wyglądało, ale jeszcze super smakowało!

Mamy nadzieję, że udział uczniów w akcji śniadaniowej przyczyni się do zwiększenia świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.

Koordynator: Ewa Bonkowska
SP1 Czersk

GALERIA ZDJĘĆ - TUTAJ

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.