26-10-20
Gm. Czersk. KOMUNIKAT
Solidarnościowy Korpus Wsparcia
Seniorów również w Czersku


Szanowni Państwo, Drodzy Seniorzy!
Jak wiecie, od kilku dni osoby powyżej 70 r.ż., mogą zgłaszać swe potrzeby pod numerem: 22 505 11 11 – jest to specjalnie uruchomiona infolinia, dedykowana Seniorom (70+), którzy nie mają opieki ze strony najbliższych (rodziny, sąsiadów), a zdecydowali się pozostać w domu. To wszystko w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, do którego Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czersku przystępuje. Dzwoniąc zatem pod wskazany wyżej numer telefonu, osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych. Następnie, osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże numer kontaktowy Seniora potrzebującego wsparcia do MGOPS w Czersku. Pracownik ośrodka skontaktuje się z Seniorem; zweryfikuje zgłoszenie i ustali wszystkie szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Program zakłada, iż wolontariusze dostarczą osobom starszym niezbędne produkty.

Co istotne, założeniem programu jest to, że usługa ta jest bezpłatna, natomiast koszty zakupów pokrywa Senior.

Zwracamy się zatem do wszystkich Państwa – mieszkańców miasta i gminy Czersk, aby w tym trudnym okresie zwrócić szczególną uwagę na osoby starsze, samotne. Swój apel kierujemy również do sołtysów, przewodniczących osiedli, radnych, dziękując przy okazji za dotychczasowe zgłoszenia i współpracę w tym zakresie.

Droga młodzieży, harcerze, osoby dorosłe, które chciałyby pomóc w realizacji założeń programu Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów – zapraszamy do współpracy! Prosimy swoje zgłoszenia kierować poprzez stronę https://wspierajseniora.pl/, bądź bezpośrednio do MGOPS (52 398 47 65, [email protected]) lub Pani Jolanty Lipskiej – koordynatora pomocy osobom starszym, pod numerami telefonów: : 507 730 636, 507 730 628 lub 52 398 88 12. Przypominamy bowiem, że w naszej gminie od wielu miesięcy działa Centrum pomocy najbardziej potrzebującym, którego siedziba znajduje się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czersku.

Przy okazji apelujemy również do Seniorów, by weryfikować każdą niezapowiedzianą wizytę osób postronnych – jeśli nie zgłaszali Państwo swych potrzeb i nie posiadacie wiedzy, by ktoś zrobił to za Was, a odwiedza Was właśnie osoba podająca się za Wolontariusza czy pracownika m.in. MGOPS – poproście o dowód tożsamości tej osoby, zweryfikujcie tę wizytę w naszej placówce, bądź poproście o pomoc osobę Wam znaną (sąsiada, rodzinę, itp.).

Zatem - jesteś Seniorem i potrzebujesz pomocy? A może sam chcesz pomóc? Zgłoś się do nas! Razem można więcej!

MGOPS w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.