4-04-19
Gm. Czersk. Pierwsza warstwa bitumiczna już na drodze
Sołtys: Być może będą nawet tańce
na nowym asfalcie

Sołtys Sołectwa Złotowo - Zenon Konefka - informuje, że dziś (4.04) położono ostatni odcinek pierwszej warstwy bitumicznej na drodze z Czerska do Łukowa . Za kilka tygodni ma pojawić się docelowy „dywanik asfaltowy”.  W międzyczasie zostaną wykonane pobocza na całej długości, czyli ok. 2,7 km oraz tzw. „mijanki”, co kilkaset metrów o szerokości 1,5m i długości 25 m.

Przypomnijmy, inwestycję realizuje Powiat Chojnicki przy wsparciu finansowym gm. Czersk. Koszt zadania wyniesie ok. 1,8 mln zł, czerski samorząd ma pokryć 50% wartości przedsięwzięcia.

Z informacji uzyskanych przez sołtysa od kierownika budowy wynika, że wszystkie roboty mogą zakończyć się już w maju br., czyli przed datą wskazaną w umowie (lipiec br.).

- To dla mieszkańców Łukowa historyczne wydarzenie. Długo walczyliśmy o realizację zadania, aż w końcu się udało. Myślę, że wkrótce z burmistrzem Czerska zorganizujemy oficjalne otwarcie, na którym podziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację inwestycji. Mieszkańcy Łukowa już teraz zapowiadają symboliczną zabawę. Być może będą nawet tańce na nowym asfalcie – mówi sołtys i radny Zenon Konefka, który przysłał do redakcji zdjęcia z budowy drogi – publikujemy poniżej. Na pierwszych fotografiach uwidocznione są urządzenia oraz fundamenty powstającej wiaty na placu przy ul. Złotowskiej (w pobliżu ul. Śliwickiej) – kolejnej inwestycji na terenie sołectwa.

(red)
Fot. nadesłane

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.