5-07-20
Czersk. ZDJĘCIA
Pożegnanie uczniów klas ósmych

W piątek, 26 czerwca, zakończyliśmy rok szkolny 2019/20 w Szkole Podstawowej     nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku inaczej niż zawsze. Tegoroczna uroczystość ze względu na panującą pandemię przebiegała w nieco skromniejszej formie. W uroczystościach wzięli udział tylko uczniowie i wychowawcy klas ósmych. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły Maciej Jakubowski, który skierował wiele ciepłych słów do swoich uczniów.

Gorące słowa pożegnania i życzenia wszelkiej pomyślności przekazała również uczniom Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Łącka oraz ksiądz Karol Pobłocki.

Tradycyjną statuetkę „Najlepszego Absolwenta” z rąk Dyrektora Szkoły odebrał Kamil Gołuński uczeń klasy VIII a. Kamil uzyskał również nagrodę za zdobycie tytułu finalisty Pomorskiej Ligi Zadaniowej w zakresie matematyki i kompetencji społecznych oraz reprezentowanie szkoły w etapie rejonowym konkursu języka polskiego i konkursu biologicznego. Wyróżniający się uczniowie odebrali świadectwa „z paskiem” a najwyższe wyniki uhonorowano też stypendium motywacyjnym.  W tym roku najwyższe wyniki oraz świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem uzyskali: w klasie VIII a - Kamil Gołuński, Bartosz Pestka, Anna Bloch, Martyna Klaman, Jakub Czapiewski, Aleksandra Rydzkowska, Natalia Sikorska, w klasie VIII b – Weronika Gregus, Maciej Szopiński, Luiza Gromowska oraz Dominika Ćwiklińska i Lidia Kuch z klasy VIIIc.

Liczne nagrody odbierali zwycięzcy i reprezentanci różnorodnych konkursów przedmiotowych,  artystycznych i sportowych na szczeblu rejonu, województwa ale i ogólnopolskim, najlepsi czytelnicy, wolontariusze oraz uczniowie zaangażowani w działalność społeczną.

Przewodnicząca Szkoły Anna Bloch w swoim wystąpieniu dziękowała nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły i rodzicom za trud włożony w wychowanie kolejnego pokolenia młodych ludzi. Trudno było wszystkim rozstać się ze szkołą i przyjaciółmi.  Niestety  w tym roku zabrakło zabawy końcowej w postaci balu ósmoklasisty. Z pewnością absolwenci naszej szkoły rozumieją przyczyny braku balu, a ostatnie wspólne chwile spędzone na lodach z wychowawcami. Wszystkim życzymy wspaniałych wakacji i realizacji planów na dalsze etapy edukacji.

SP 2 w Czersku

GALERIA ZDJĘĆ - TUTAJ


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.