26-01-21
Czersk.  Szczepienie poprzedza kwalifikacja lekarska
SP ZOZ – koronawirus. Pierwsza przyjęła szczepionkę Pani Henryka, blisko dziewięćdziesięcioletnia mieszkanka Czerska

W SP ZOZ w Czersku ruszyły dziś (26.01) szczepienia przeciwko koronawirusowi. Pierwsza została zaszczepiona Pani Henryka, blisko dziewięćdziesięcioletnia mieszkanka Czerska (na zdjęciu powyżej). Kobieta i jej córka podkreślały, że jest to według nich jedyna skuteczna metoda zabezpieczenia się przed koronawirusem.

Pani Henryka nie zgłosiła niepokojących objawów po wykonaniu szczepienia. 

Dziś w SP ZOZ zaplanowano jeszcze przyjęcie kilkunastu osób. Do końca tygodnia ma być ich 30, czyli tyle ile placówka otrzymała dawek – w bieżącym tygodniu. Kolejne szczepienia w przyszłym tygodniu, na razie do końca marca br.

Szczepienie poprzedza kwalifikacja lekarska, wykonywany jest m.in. pomiar ciśnienia, czy temperatury.

Również dziś (26.01) zaszczepiły się pierwsze osoby z personelu przychodni – w szpitalu.

(red)Zobacz również:
GMINA CZERSK. Szczepienia przeciwko COVID-19. KOMUNIKAT SP ZOZ W CZERSKU  (numer telefonu do rejestracji) – TUTAJ

POWIAT CHOJNICKI. O dowozie do punktów szczepień - dane kontaktowe
Każda gmina w ramach realizacji zadania własnego zapewni dowóz osób niepełnosprawnych oraz mających trudności w dostępie do punktu szczepień (na razie z propozycji skorzystały dwie osoby, termin luty i marzec)  – czytaj TUTAJ

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.