28-02-20
Czersk. ZDJĘCIA
Spektakl z okazji Narodowego Dnia Pamięci
„Żołnierzy Wyklętych”

W piątek (28.02) w Gminnym Centrum Kultury w Czersku uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i pierwszych szkół średnich obejrzeli spektakl „Inka 1946”. Na seans młodzież zaprosił burmistrz Czerska.

– W niedzielę, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Rok temu składaliśmy kwiaty na grobach żołnierzy pochowanych na czerskim cmentarzu. W tym roku spotykając się tu uczcimy pamięć o tych żołnierzach, zwanych dziś niezłomnymi. Wybraliśmy taki właśnie spektakl, bo jego główna bohaterka jest praktycznie w waszym wieku – mówił Przemysław Biesek-Talewski.

Prelekcję przed pierwszym seansem wygłosił dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku Maciej Jakubowski. Na drugi film zaprosił dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Czersku Krzysztof Sękielewski.

Urząd Miejski w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.