15-01-21
Gm. Czersk. Niskie temperatury – apel fundacji
Sporo interwencji, ostatnia w gm. Czersk

Fundacja Ochrony Zwierząt „Pia Causa” podejmuje sporo interwencji dotyczących niewłaściwej opieki nad zwierzętami. Ostatnio (wczoraj) interweniowano w jednej z miejscowości w gm. Czersk. Ze zgłoszenia wynikało, że pies jest trzymany na zbyt krótkim łańcuchu, ponadto w złych warunkach (spróchniała mała buda).

Na miejscu okazało się, że łańcuch rzeczywiście był za krótki, miał ok. 2 zamiast wymaganej minimalnej długości - 3 metrów. Poza tym na prośbę interweniujących osób piesek został odpięty, ponieważ posesja i tak była ogrodzona. Ponadto polecono naprawić i ocieplić budę. Zalecenia zostały wydane, a osoby z fundacji w najbliższych dniach mają sprawdzć warunki bytowe czworonoga.

- W związku z tym, że w najbliższych dniach prognozowane są bardzo niskie temperatury, apelujemy do właścicieli psów, aby na przykład dodatkowo ocieplili słomą czy sianem budy piesków lub na noc zamknęli czworonogi w cieplejszych pomieszczeniach – mówi Agata Chmielecka z Fundacji Ochrony Zwierząt „Pia Causa”, informując jednocześnie, że wszelkie zgłoszenia dotyczące nieodpowiedniego sprawowania opieki nad zwierzętami można zgłaszać m.in. do fundacji pod nr tel. 663 269 400.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.