1-06-19
Czersk. Relacja
Spotkanie DKK dla dzieci
w Bibliotece Publicznej w Czersku

Mali czytelnicy należący do Dyskusyjnego Klubu Książki działającego  w Bibliotece Publicznej w Czersku spotkali się już po raz piąty, aby podzielić się swoimi wrażeniami po przeczytaniu kolejnej książki.

Tym razem nasza dyskusja dotyczyła książki Pawła Beręsewicza  „Zawodowcy”, w której autor bardzo przystępnym i zrozumiałym językiem przedstawił  młodym czytelnikom wybrane grupy zawodowe. Tytułowi Zawodowcy mierzyli się z bardzo różnymi dylematami dotyczącymi wykonywanego zawodu. Autor pyta dzieci - czy naprawdę chcą dorosnąć? Czy są tego pewni? Radzi im, aby lepiej się dobrze zastanowiły kim chciałyby być,  jaki zawód wykonywać w przyszłości. Może tak zawód piekarza? Chleb będzie zawsze potrzebny, trzeba go tylko upiec używając właściwych składników. Ale czy dzięki drożdżom urośnie też za mały kapeć? A może zawód sędziego? Poważna sprawa, ale jeżeli przyjdzie ci rozpatrywać sprawę własności żółtej łopatki i lizaka o smaki coli, to pamiętaj, że werdykt musi być sprawiedliwy. Albo nauczycielką... Jednak weź pod uwagę, jaki to stres, gdy trafisz na klasę geniuszy, którzy wszystko potrafią i już niczego ich nie nauczysz. Dzięki tej książce dzieci mogą zrozumieć trudny świat dorosłych zawodowców, opisany z dużą dozą humoru. Z pewnością każdy z nas dorosłych  mógłby utożsamić się z którymś z bohaterów tej książki. Chcielibyśmy chociaż od czasu do czasu odetchnąć od trosk i codziennej pracy i znów stać się dzieckiem. Mimo, że to dzieci myślą, że dorośli mają fajnie, bo nie muszą chodzić do szkoły i odrabiać lekcji. Zatem, póki jesteś dzieckiem, ucz się i nie myśl o zamianie w dorosłego, a w wolnej chwili sięgnij po "Zawodowców", bo naprawdę warto!

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały rysunki przedstawiające ich samych w przyszłych, wybranych przez siebie zawodach.

Zamieszczona poniżej relacja fotograficzna dokumentuje pracę naszego klubu od początku jego działania.

Opiekun – moderator
Beata Machajewska

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.