14-05-19
Gm. Czersk. Wielką niespodzianką i dodatkowym atutem tego spotkania była obecność Magdaleny Kicińskiej
Spotkanie Trzech Klubów Dyskusyjnych
Książki w Rytlu

W dniu Bibliotekarza i Bibliotek 8 maja 2019 roku, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki z Ośrodka Kultury w Rytlu wzięli udział w niecodziennym spotkaniu.

Podobnie jak w zeszłym roku, w tym dniu spotkali się uczestnicy trzech  Dyskusyjnych Klubów Książki z Brus, Czerska i Rytla.

Tym razem spotkanie odbyło się w Ośrodku Kultury w Rytlu.  

Dyrektor  Ośrodka Kultury w Rytlu, jednocześnie moderator rytelskiego Dyskusyjnego Klubu Książki,  pani Małgorzata Kowalewska-Remisz  przywitała wszystkich przybyłych i zaprosiła do dyskusji o twórczości Amosa Oz.  

Amos Oz (ur. 4 maja 1939 r. w Jerozolimie jako Amos Klausner, zm.  28 grudnia 2018 w Tel Awiwie) – izraelski pisarz,  publicysta i eseista.

W dyskusji rozmawiano głównie o powieściach „Judasz” i „Opowieść o miłości i mroku”
i ze względu na poruszane w tych książkach tematy,  momentami dyskusja była naprawdę gorąca.

Wielką niespodzianką i dodatkowym atutem tego spotkania była obecność Magdaleny  Kicińskiej (ur. 1987 w Lublinie) – polskiej dziennikarki, pisarki i poetki, która osobiście znała  Amosa Oz.

Autorka opowiedziała o znajomości z pisarzem, o tym jakie wywarł na niej wrażenie. Mówiła też o swoich książkach i pracy twórczej. Pani Magdalena jest autorką biografii Stefanii Wilczyńskiej  „Pani Stefa”, współautorką  (wraz z Marcinem Dziedzicem) książki „Teraz `43. Losy”, autorką tomiku poetyckiego „Środki transportu”. Magdalena  Kicińska  za książkę „Pani Stefa” otrzymała Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2016 oraz Poznańską Nagrodę Literacką – Stypendium im. Stanisława Barańczaka 2016 dla młodego twórcy, nominowano ją także do Nagrody Gryfia i Nagrody Conrada.

Spotkanie z panią Magdaleną  Kicińską  zrealizowane zostało w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki, koordynowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku,  a dofinansowane zostało ze środków Instytutu Książki. Za co serdecznie dziękujemy.

Wszyscy uczestniczy 3 Dyskusyjnych Klubów książki otrzymali pamiątkowe certyfikaty za uczestnictwo w klubach oraz pamiątkowe plecaki z logiem DKK.

Dziękujemy również wszystkim przybyłym uczestnikom spotkania, za wspólnie spędzony czas, za dyskusje i rozmowy o książkach. Do zobaczenia za rok.

(DKK w Rytlu)





Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.