30-09-20
Gm. Czersk. Prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia
Spotkanie z dietetykiem w SP Gotelp

28 września 2020 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Gotelpiu brali udział w spotkaniu z dietetykiem panią Magdaleną Szopinską.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia. Pani Magda tłumaczyła dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożywanie warzyw i owoców. Niejedno dziecko przecierało oczy ze zdziwienia ile to cukru znajduje się w ulubionym soczku, który codziennie spożywa. Pani dietetyk zaproponowała nam ciekawy sposób przygotowania smacznej i zdrowej lemoniady. Spotkanie zakończyło się degustacją zdrowego i smacznego napoju, który wszyscy wspólnie wykonali. Bardzo dziękujemy pani Magdzie za poświęcony czas i wspaniałe zajęcia zachęcające dzieci do zdrowego odżywiania. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się jeszcze z panią dietetyk i wypróbować innych ciekawych przepisów na smaczne i zdrowe potrawy.

SP Gotelp

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.