17-04-19
Powiat chojnicki. Rady pedagogiczne, organizacja egzaminów maturalnych
Spotkanie z dyrektorami – aktualna sytuacja w szkołach

Z inicjatywy Starosty Chojnickiego Marka Szczepańskiego dzisiaj 17 kwietnia odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych powiatu chojnickiego. Uczestniczyli w nim także członek zarządu Stanisław Skaja oraz dyrektor wydziału edukacji i sportu Irena Laska.

Spotkanie dotyczyło aktualnej sytuacji w szkołach.  Wynika z niej, że liczba strajkujących nauczycieli się nie zmniejsza. Nie przeszkodziło to jednak w zwołaniu rad pedagogicznych w celu podjęcia uchwał w sprawie wyników klasyfikowania i promowania uczniów ostatnich klas liceów ogólnokształcących i techników w poszczególnych szkołach. I tak w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbyła się 3 kwietnia, w  Technikum nr 3 odbyła się 4 kwietnia, w II LO została przeprowadzana 5 kwietnia.
Technikum nr 2 ma zaplanowane na dzisiaj czyli 17 kwietnia, podobnie jak Liceum Ogólnokształcące w Czersku. Na 24 kwietnia natomiast zostały zaplanowane rady w ZS w Malachinie, ZS w Brusach oraz CKU. Nauczyciele podnosili także kwestie organizacji egzaminów maturalnych. Zadeklarowali, że o ile poradzą sobie z pisemnymi, to z przeprowadzeniem egzaminów ustnych może być problem ze względu na zbyt małą liczbę nauczycieli egzaminatorów.

Starosta Marek Szczepański wyraził swoją solidarność ze strajkującymi nauczycielami. Przekazał też dyrektorom, że uzyskał akceptację zarządu powiatu chojnickiego, na to, aby szukać rozwiązań, które pozwolą na wypłacenie strajkującym nauczycielom rekompensat za utracone dochody.
– Moje zdanie jest takie, że samorząd powinien zrobić wszystko, co jest zgodne z prawem aby wesprzeć finansowo protestujących nauczycieli  – mówił starosta. – Aktualnie prawnicy analizują w jakiej formule będziemy mogli dokonać wypłat tych rekompensat.

Kolejne spotkanie odbędzie się po świętach.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.