Artykuł reklamowy
Sprzedaż nieruchomości – bezpośrednia
czy z pomocą agenta?

                                    

Czy wiesz, że sprzedaż nieruchomości to trudne i bardzo czasochłonne zadanie? W niektórych przypadkach, finalizacja transakcji następuje po kilku tygodniach, w innych nawet po kilku latach. Tak duże różnice w czasie wynikają przede wszystkim z ceny oraz lokalizacji sprzedawanego lokum. Dużą rolę odgrywa również jakość kontaktu z właścicielem. Przeczytaj, co jeszcze jest ważne i dowiedz się, czy warto skorzystać z usług agenta nieruchomości.

Kilka słów o sprzedaży nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości to wieloetapowy proces, który wymaga ze strony właściciela pełnego zaangażowania. Do podstawowych zadań można zaliczyć:

    • przygotowanie profesjonalnej oferty – przede wszystkim powinna ona przykuwać uwagę jak najszerszego grona odbiorców. Ważne jest więc wykonanie wysokiej jakości zdjęć, czytelny i zachęcający opis nieruchomości oraz ustalenie ceny, dostosowanej do realiów rynkowych w danym czasie,
    • promocja ogłoszenia – ofertę sprzedaży warto umieścić w social mediach. Można również wykupić promowanie jej,
    • kontakt z potencjalnymi klientami – ważne jest bieżące odpowiadanie na zapytania klientów oraz umawianie się z nimi na spotkania, podczas których zaprezentowana zostanie nieruchomość,
    • finalizacja – podpisanie umowy i załatwienie wszelkich formalności.

Warto zaznaczyć, że sprzedażą nieruchomości można zajmować się samodzielnie lub skorzystać z pomocy agenta. Niemniej jednak, w ostatnim czasie, ta druga opcja cieszy się zdecydowanie większą popularnością niż działanie na własną rękę. Pracownicy biura nieruchomości są w stanie sprzedać lokum w bardzo krótkim czasie – nierzadko posiadają już zbudowaną bazę klientów. Zatem, mimo tego, że pośrednikowi trzeba przekazać prowizję od sprzedaży – jest to i tak korzystna pod względem finansowym opcja. Właściciel mieszkania nie musi bowiem dojeżdżać na spotkania z osobami zainteresowanymi zakupem – zatem czas może wykorzystać w konstruktywny sposób.

Oczywiście, zanim podpiszemy umowę z biurem nieruchomości warto zapoznać się z jego ofertą. Każda profesjonalna firma powinna, tak jak Delerue Nieruchomości, posiadać licencję pośrednika w obrocie nieruchomości Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Dzięki temu można mieć pewność, że współpraca jest w pełni bezpieczna. Oprócz potwierdzenia kwalifikacji, ważne jest też indywidualne podejście do każdego klienta oraz rozległa wiedza i doświadczenie.

Link film YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=eaIY42Zh9fQ


www.deleruenieruchomosci.pl

 

 

Więcej ofert - TUTAJ


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.