28-01-21
Powiat chojnicki. Zabezpieczono kwotę 2 mln 784 zł
Starosta: Liczymy na to, że zima trochę odpuści

Od początku stycznia, czyli odkąd spadł pierwszy śnieg, Starostwo Powiatowe w Chojnicach wydało ponad 500 tys. zł na odśnieżanie dróg i chodników. W budżecie przewidziano na ten cel 2 mln 784 tys. zł.Odśnieżanie jezdni i chodników to od prawie miesiąca temat numer jeden wśród zarówno kierowców jak i pieszych.   |  fot. A. Zajkowska

- Gdyby w takim tempie utrzymywało się wydatkowanie tych środków, to pewnie pod koniec lutego nie będziemy już mieli tego budżetu. Liczymy na to, że zima trochę odpuści i uda nam się wygospodarować jeszcze jakieś środki na inne cele - komentuje starosta Marek Szczepański. Usługi związane z zimowym utrzymaniem ulic i dróg powiatowych na terenie powiatu chojnickiego, obowiązują przez okres sześciu miesięcy od dnia zawarcia umowy. Zamówienie podzielone jest na 16 części.

Te dzielą się jeszcze na rejonizację (miasto Chojnice, gmina Chojnice, miasto i gmina Czersk, miasto i gmina Brusy oraz miasto i gmina Konarzyny), użycie konkretnych pojazdów, sprzętów oraz na to czy mowa np. o odśnieżaniu chodnika czy jezdni. Kontrakt z kilkoma firmami, w zależności od regionu, obowiązuje do 31 marca. Jeśli zima nie odpuści, opady śniegu przez najbliższe dwa miesiące będą intensywne, a kwota 2 mln 784 zł zostanie wykorzystana wcześniej, wówczas będzie konieczność zwołania rady powiatu i zwiększenie tego budżetu.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.