10-04-19
Powiat chojnicki. Wyniki ankiety
Stówka do wypłaty za dojazd rowerem

Wszystko wskazuje na to, że od 1 maja pracownicy Starostwa Powiatowego w Chojnicach, którzy będą do pracy dojeżdżać rowerem będą dostawać 100 zł dodatku do wypłaty. Są jednak jeszcze pewne niuanse do rozstrzygnięcia.


Od maja pracownicy starostwa, którzy przynajmniej przez pół miesiąca będą dojeżdżać do pracy rowerem, mogą liczyć na bonus – 100 zł.   |  fot. (olo)

Ankieta trafiła do 92 pracowników starostwa powiatowego. 39 osób jest gotowych, aby dojeżdżać do pracy rowerem. Są jednak do rozstrzygnięcia jeszcze pewne wątki, na które wskazali ankietowani: co z tymi, którzy chodzą pieszo lub dojeżdżają komunikacją miejską, co z tymi, którzy nie mogą dojeżdżać rowerami, bo pracują poza Chojnicami.

Ankietowani zwracali też uwagę, że przydałby się zadaszony „parking” dla rowerów, a nawet prysznice. 12 osób odpowiedziało w ankiecie, że nie jest zainteresowanych jazdą rowerem do pracy, a 41 osób nie ma takiej możliwości ze względu na zbyt daleki dojazd lub konieczność odbierania dzieci z przedszkola czy szkoły. Starosta Marek Szczepański chce dodawać rowerzystom 100 zł brutto do wypłaty.

Być może niektórzy pracownicy starostwa zmienią przyzwyczajenia jeśli zostanie wprowadzony płatny parking przed starostwem i urzędem gminy. Wiadomo jednak, że nie przejmie go pod swoje skrzydła chojnicki ratusz, gdyż drogi na parkingu są wewnętrzne, a nie publiczne i nie ma możliwości prawnej wprowadzenia strefy płatnej. Teraz powiat musiałby wprowadzić taką strefę na innych warunkach – samemu lub we współpracy z firmą lub operatorem. Decyzje mają zapaść w ciągu najbliższych dni.

Tekst i fot. (olo)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.