10-01-22
Gm. Karsin. 111 wyjazdów, były też fałszywe alarmy
Strażacy z OSP w Karsinie podsumowali 2021 rok

Miniony rok należał do bardzo pracowitych dla naszej jednostki. Łącznie w 2021 roku wyjeżdżaliśmy 111 razy do różnego rodzaju akcji ratowniczo - gaśniczych. W rozbiciu na rodzaje zdarzeń statystyka przedstawia się następująco:
- pożary - 36
- miejscowe zagrożenia - 65
- alarmy fałszywe – 10

Miejscowe zagrożenia to przede wszystkim wypadki i kolizje drogowe, usuwanie skutków wiatrołomów, zalania budynków i posesji po deszczach nawalnych, zabezpieczanie dachów budynków po przejściu wichur. Sporą grupę stanowiły też wyjazdy do tzw. izolowanych zdarzeń ratownictwa medycznego (IZRM), które polegają na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia i życia do czasu dojazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Przypomnijmy, strażacy do IZRM wyjeżdżają w sytuacji braku możliwości natychmiastowego zadysponowania ZRM, jeśli czas dotarcia zadysponowanego ZRM jest wydłużony, na prośbę osób postronnych lub w przypadku, gdy zdarzenie zostało zauważone przez ratowników KSRG. Natomiast alarmy fałszywe pochodziły z monitoringu p.poż w obiektach, które posiadają instalacje wykrywania pożaru.

OSP Karsin

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.