27-05-21
Gm. Karsin - Gm. Czersk. ZDJĘCIA, WYNIKI
Sukces zawodników z Karsina
w Pomorskim Turnieju w Karate Tradycyjnym

W dniu 22 maja 2021 r. w Hali Sportowej Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 w Wejherowie przy ul. Strzeleckiej 9 odbył się Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym. W zawodach wystartowało prawie 190 zawodników z 13 klubów z Pomorza.

Turniej ma wieloletnią historię sięgającą połowy lat 90-tych ubiegłego wieku. Jest formą propagowania tej dyscypliny sportu wśród społeczności lokalnej. Ponadto sprzyja rozwojowi oraz integracji dzieci i młodzieży trenującej w klubach karate na Pomorzu.

W imprezie uczestniczyli zawodnicy z wszystkich grup wiekowy od dzieci po seniorów w konkurencjach KUMITE (walki), KATA (układy formalne) i FUKU-GO (dwubój).

Wystartowało też 6 zawodników z sekcji karate z Karsina działającej w ramach Kościerskiego Klubu Karate-Do „SEIUNCHIN”.  Sekcja działa od wielu lat dzięki dużemu wsparciu Urzędu Gminy w Karsinie.

Wyjazd okazał się sukcesem, chociaż nie było łatwo. Młodzi adepci karate z Karsina czuli konkurencję, szczególnie ze strony silnych klubów z Trójmiasta i Wejherowa.
Sportowcy z Karsina zdobyli razem 6 medali (ich indywidulane osiągnięcia oraz zdjęcia przedstawiamy poniżej) i zajęli dwa punktowane 4 miejsca. Klub w klasyfikacji zawodów zajął 7 miejsce.

Adrian Szyca zajął III miejsce w FUKU-GO - brązowy medal

Na uwagę zasługuje sukces Adriana ponieważ zdobył 3 medale i jest on mieszkańcem Czerska na zdjęciu powyżej). Był to jego ostatni taki sprawdzian przed startem w Mistrzostwach Polski w Karate, które odbędą się 12.06.2021 r. w Warszawie. Warto też zaznaczyć, że sekcja karate działa od wielu lat dzięki dużemu wsparciu Urzędu Gminy w Karsinie.

Organizatorami zawodów był Karate Klub Wejherowo oraz Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku, przy wsparciu Miasta Wejherowo i Powiatu Wejherowskiego.