17-07-19
Gm. Czersk. Ramy czasowe, spinning pstrąga sportem niehumanitarnym
„Święto Pstrąga” bez spinningu pstrąga.
Czytelnik: O co tutaj chodzi?


Nasz czytelnik wyraża zdziwienie faktem, że w tym roku, w ramach „Święta Pstrąga”, nie odbył się cykliczny konkurs – spinning pstrąga.


- Jestem wędkarzem. Uczestniczyłem w łowieniu ryb w ramach „Święta Pstrąga” i nie rozumiem dlaczego w tym roku nie było takiej możliwości. Poprzednia burmistrz „zdjęła” konkurencję - łapania pstrąga rękami, teraz ją przywrócono, ale nie ma spinningu. O co tutaj chodzi? – pyta mieszkaniec gm. Czersk.

„Gmina Czersk w tym roku zrezygnowała z organizowania zawodów w spinningu pstrąga. Zawody te odbywały się wcześnie rano, a nam zależało na tym, żeby impreza miała swoje ramy czasowe. Poza tym, Burmistrz Czerska uważa, że spinning pstrąga jest sportem niehumanitarnym. Możemy jedynie wyrazić zdziwienie, że w poprzednich latach zabraniano łapania pstrąga rękami, gdzie rybom nie dzieje się żadne krzywda, a zezwalano na zaczepianie zwierząt na haki.” – brzmi odpowiedź czerskiego ratusza.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.