18-11-19
Czersk. ZDJĘCIA
Święto Szkoły w czerskiej JEDYNCE

Każdego roku w listopadzie Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku obchodzi Święto Szkoły. Świętujemy, zatem dzień ten wolny jest od zajęć dydaktycznych. W zamian za to przygotowujemy dla naszych uczniów moc atrakcji.

W naszej szkole są dwie grupy wiekowe: I – III oraz IV – VIII, a więc każda z nich obchodzi święto naszego patrona – Janusza Korczaka, trochę inaczej, stosownie do wieku.

Młodsze dzieci oraz klasy IV, wybrały się pod opieką wychowawców do Domu Kultury na film pt. ,, Emotki”, na którym wspaniale się bawiły. Następnie uczestniczyły w konkursie plastycznym oraz grach i zabawach sportowych.

Atrakcje dla starszej grupy wiekowej były tak samo zróżnicowane. Klasy piąte brały udział w turnieju profilaktycznym związanym z emocjami. Uczniowie musieli już wcześniej się do niego przygotować wraz z wychowawcą. Losowali emocję, np. zazdrość i zastanawiali się, jak można nad tym negatywnym uczuciem popracować, jak ją zwalczyć, odreagować, itp. W związku z tym przygotowywali pracę plastyczną, dyskutowali, odgrywali scenki dramowe. Najlepszymi wśród piątoklasistów okazały się ex aequo klasy Va i Ve. Nagrodą okazało się zwolnienie z pytania w wybranym przez nich dniu.

Klasy VI tańczyły ZUMBĘ na dużej sali gimnastycznej pod okiem instruktorki ze szkoły tańca Esta Fiesta ze Starogardu Gdańskiego. Brały udział w tym przyspieszonym kursie tańca z ogromnym entuzjazmem. Rozegrały też turniej w skutego, gdzie najskuteczniejszą okazała się klasa VI d.

Klasy VII i VIII zaangażowane były w terenową grę strategiczną na terenie szkoły i boiska szkolnego. Zadania nie były łatwe, a ich wykonywanie wzbudzało wiele emocji. Wszyscy świetnie sobie radzili, a wygrała klasa VIII a.

Na koniec największa atrakcja, czyli udział w koncercie zespołu Quest. Zabawa przy największych hitach muzyki rozrywkowej ostatnich lat sprawiła nie tylko uczniom, ale i nauczycielom, wiele przyjemności.

Uczniowie otrzymali też słodycze oraz zjedli śniadanie w towarzystwie swoich wychowawców. W ramach Święta Szkoły odbędzie się też w przyszłym tygodniu Konkurs Korczakowski dla klas V, który przeprowadzi pani Barbara Ringwelska.

Święto Szkoły co roku to dzień radości, rozrywki i odpoczynku. Cieszymy się, że w tak atrakcyjny sposób możemy go spędzić, pamiętając o naszym wspaniałym patronie – Januszu Korczaku.

oprac. Hanna Kaszubowska
Zdjęcia: Bernadeta Rostankowska
SP 1 w Czersku

GALERIA ZDJĘĆ - TUTAJ

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.