4-08-20
Powiat chojnicki. Bezpłatne wejściówki
Szantowy koncert jednak się odbędzie,
ale miejsca są okrojone o połowę


Impreza wystartuje w sobotę (8.08.) o godz. 20.00 w amfiteatrze letnim im. Ottona Weilanda w Charzykowach. Zagrają Perły i Łotry, Banana Boat, The Nierobbers oraz Trzecia Miłość. Wydarzenie odbędzie się w specjalnym reżimie sanitarnym. Obowiązują też wejściówki.


Ze względu na koronawirusa tegoroczne szanty będą absolutnie inne niż wszystkie. Impreza potrwa od godz. 20.00 do 23.00 w amfiteatrze letnim w Charzykowach.   |  fot. A. Zajkowska

Ze względu na koronawirusa charzykowski festiwal muzyki szantowej miał się nie odbyć. Jeszcze dwa tygodnie temu, podczas konferencji prasowej u wójta Zbigniewa Szczepańskiego, zapewniała o tym Justyna Rząska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.
- To jedna z naszych sztandarowych imprez. Pan wójt zapytał czy przy nowych wytycznych ministerstwa kultury i GIS-u nie udałoby się zrobić czegoś symbolicznego. Przeanalizowaliśmy jak miałoby to wyglądać i podjęliśmy decyzję o organizacji. To dla nas nowe doświadczenie.

- Na naszych barkach jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom. Dlatego bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem i bezwzględnego  przestrzegania go - mówi Justyna Rząska. Dyrektor GOK nadmienia także, że po stronie organizatora nie będzie żadnych odstępstw od ustalonych zasad. - Jedną z takich kwestii jest wychodzenie z terenu imprezy. Jeśli ktoś wyjdzie, np. coś zjeść, to ponownie już nie wejdzie. Jeśli pozwolimy ludziom na swobodne przemieszczanie się to nie upilnujemy np. ilości miejsc do obsadzenia. Będzie natomiast spokojnie skorzystać z przenośnych toalet, które będą ustawione na terenie wydarzenia - dodaje Rząska.

Impreza odbędzie się w specjalnym reżimie sanitarnym, który dokładnie opisany jest w regulaminie. Pierwszą ważną informacją w nim zawartą jet to, że na Koncert Szant obowiązują wejściówki. Te, po jednej sztuce, odbierać można w Punkcie Informacji Turystycznej w Charzykowach oraz w biurze Promocji Regionu Chojnickiego w Chojnicach. Pojedyncze sztuki, te które nie zostaną rozdane wcześniej, będą dostępne w dniu koncertów od godz. 19.00 w amfiteatrze w Charzykowach.

Jeśli wejściówki się skończą wcześniej, organizator poinformuje o tym na swoich mediach społecznościowych. Odbierając bilet każdy uczestnik jest zobowiązany wypełnić oświadczenie, udostępniając organizatorom swoje dane personalne i kontakt, na wypadek, gdyby wśród publiczności był ktoś zakażony COVID-19. Z tego też względu miłośników szant uprasza się o przybycie odpowiednio wcześniej, celem uniknięcia gromadzenia się w długich kolejkach. Ilość miejsc w amfiteatrze jest ograniczona o połowę, tj. do 450 osób.

Przybyli, zobowiązani są zachowywać 1,5 m dystans. Ograniczenie nie dotyczy tylko osób opiekujących się dzieckiem poniżej 13 roku życia, osobą niepełnosprawną lub mieszkających w jednym gospodarstwie domowym. Obowiązuje także bezwzględny obowiązek zasłaniania ust i nosa (maseczki, kominy, przyłbice). Przed wejściem na wygrodzony teren ustawione będą płyny dezynfekcyjnym, każdy musi z niego skorzystać.

Całość regulaminu oraz oświadczenie uczestnika koncertu publikujemy tutaj.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.