12-08-19
Region. Nawałnica 11.08.2017 r. - KP PSP Chojnice (WIDEO)
Szedłem i opłakiwałem mój las - leśniczy
wspomina skutki huraganu stulecia


Borys Gielniak w Leśnictwie Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz mieszka niemalże 30 lat. Znał każdy fragment tego lasu. Wszystko zmieniło się w nocy 11 sierpnia 2017 roku, kiedy Polskę nawiedziła nawałnica o ogromnej sile wiatru.

Następnego dnia o poranku miejsca, które znał, jak własną kieszeń wydały mu się obce. Piękny las zamienił się w rumowisko drzew... Leśniczy Gielniak nie załamał się jednak, dzisiaj, dwa lata po katastrofie w leśnictwie Zdroje już są nasadzenia, a leśniczy Gielniak już nie może się doczekać, kiedy znów pójdzie do swojego lasu na grzyby - ZOBACZ WIDEO:Do największej tragedii doszło koło wsi Suszek w leśnictwie Jakubowo (gdańskie Nadleśnictwo Rytel), gdzie w obozie w lesie zginęły dwie harcerki, a rannych zostało 22 innych harcerzy (w całym kraju łącznie zginęło sześć osób).

Z szacunków leśników wynika, że wszystkie prace w klęskowych nadleśnictwach zostaną zakończone w 2023 r.

Lasy Państwowe

 

Nawałnica 11.08.2017 r. - KP PSP Chojnice (WIDEO):

Nawałnica, która przetoczyła się przez teren kraju w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku wyrządziła wiele szkód.
Film składa się głównie z materiałów udostępnionych przez strażaków biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych. Tłem dźwiękowym są wybrane nagrania z rejestratora rozmów telefonicznych i korespondencji radiowej Stanowiska Kierowania PSP w Chojnicach. Przez pierwszą godzinę Stanowisko Kierowania odebrało 113 połączeń telefonicznych o łącznej długości 1 godz. 29 min. W trakcie pierwszej doby dyżurni stanowiska obsłużyli 1407 połączeń telefonicznych o łącznej długości ponad 25 godzin oraz prowadzili przez 14 godzin korespondencję radiową.

KPPSP Chojnice


HURAGAN STULECIA. MŁODY LAS JUŻ ROŚNIE

Z szacunków leśników wynika, że wszystkie prace w klęskowych nadleśnictwach zostaną zakończone w 2023 r.

Powiększ opracowanie -
TUTAJ


opracowanie – Lasy Państwowe

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.