2-02-19
Czersk. XI Mistrzostwa Polski
Szermierze Go-Now LUKS-Pol Czersk to ekipa
nr 1 w Polsce!

W miniony weekend w Łodzi odbyły się XI Mistrzostwa Polski w szermierce historycznej bronią Go-Now. Udział wzięła rekordowa liczba 274 zawodników z Polski i nie tylko (była i węgierska drużyna ze … Słowacji). Wśród nich byli  uczniowie Akademii Sukcesu i LO im. W. Pola w Czersku oraz trenujący z nami Joanna Krause z Karsina, Marcel Mliczek ze Starogardu i Michał Jazdzewski z Rytla. To właśnie ta trójka rozpoczęła zdobycz medalową LUKS-Polu.

W swoich kategoriach (w dwóch dyscyplinach – w szabli i mieczu) zdobyli: Joasia  – złoto w mieczu, Marcel – srebro w mieczu i brąz w szabli, Michał srebro w szabli. Dwa złota zdobyła też „starszyzna” – Mateusz Mientki  zdobył złoto w mieczu, podobnie jak Weronika Skwierawska, która najlepiej operowała mieczem wśród kobiet. Mateusz – maturzysta czerskiego ogólniaka, dał popis odporności psychicznej – walkę rozstrzygnął po dogrywce, do której doprowadził w ostatniej sekundzie czasu zasadniczego. Niezwykłego wyczynu dokonała Weronika – absolwentka naszego LO (obecnie studentka Politechniki Gdańskiej) złoto Mistrzostw Polski zdobyła po raz drugi z rzędu. Tym samym stała się najbardziej utytułowaną kobietą wśród zawodniczek trenujących szermierkę Go-Now w Polsce!

Mimo braku medalu w szabli do 19 lat to startujący w niej nasi zawodnicy – uczniowie ASa i LO zdobyli najwięcej punktów spośród wszystkich dziesięciu  drużyn, które wstawiły zawodników w tej kategorii. Sześciu naszych zawodników zameldowało się w 1/8 finału a byli to Miłosz Kaszubowski (AS), Damian Krause (LO), Krystian Czapiewski (AS), Mateusz Mientki (LO), Michał Burchat (LO) i Dariusz Jazdzewski (LO). Punktowali także, wygrywając niemało walk, Krystian Sobański (AS), Paulina Peplinska (AS) i Paweł Czapiewski. Drużyna pokazała też wielki team spirit, wspierając się niezwykle i pomagając także w organizacji turnieju.

Słowa podziękowania należą się rodzicom zawodników, szczególnie Paniom Mliczek, Jazdzewskiej i Krause, które dopingowały i opiekowały się podczas wyjazdu całą młodzieżową drużyną.

Opiekunowie sekcji szermierki Go-Now Czersk Beata Łobocka i Hieronim Kucharski – trener

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.