18-05-21
Powiat chojnicki. Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu
Sześciu rowerzystów pod wpływem alkoholu,
czterech w gm. Czersk

Im cieplej, tym na drogach więcej rowerzystów. Policjanci z powiatu chojnickiego przypominają cyklistom i kierującym pojazdami, że wszystkich tak samo obowiązują przepisy ruchu drogowego. Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Tylko w ostatnich kilku dniach policjanci interweniowali wobec sześciu rowerzystów pod wpływem alkoholu. Apelujemy o rozwagę i przypominamy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg!

Każdego dnia policjanci z Chojnic, Czerska i Brus dbają o bezpieczeństwo na terenie powiatu. Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stąd każde podejrzane zachowanie kierowców, czy rowerzystów jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Policjanci prowadzą cykliczne działania związane z eliminowaniem nietrzeźwych kierujących, ale też błyskawicznie reagują na każdą informację od innych uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, aby na drogach nie dochodziło do tragedii spowodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców i rowerzystów. W ciągu ostatnich czterech dni policjanci zatrzymali sześciu nietrzeźwych cyklistów, którzy stwarzali zagrożenie dla siebie i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z czerskiego komisariatu patrolując rejon miasta i gminy wyeliminowali z tej szóstki czterech nietrzeźwych „miłośników dwóch kółek”. W każdym przypadku ich uwagę zwróciło to, że cykliści mieli problem z utrzymaniem toru jazdy. Przeprowadzone badania alkomatem potwierdziły, że każdy z tych mężczyzn w wieku od 37 do 72 lat miał od 1,2 do 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Kolejni dwaj nietrzeźwi rowerzyści zostali zatrzymani na terenie Chojnic i gminy Brusy.

Przypominamy, że  za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do roku, a także apelujemy do rowerzystów- niechronionych uczestników ruchu drogowego - o odpowiedzialność. Kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu to wielka lekkomyślność i może być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

KPP Chojnice
fot. policja

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.