16-07-20
Gm. Czersk. Kto zajmuje się sprzątaniem? Nastąpi rozbudowa monitoringu
Szkła na plaży w Ostrowitem- Kto się zajmuje sprzątaniem plaży w Ostrowitem? – pyta czytelnik.
Informuje jednocześnie, że we wtorek jedno dziecko rozcięło sobie stopę o leżące tam szkła. Kolejny taki przypadek miał miejsce wczoraj, gdzie jego wnuczka rozcięła sobie stopę kawałkami rozbitej butelki po piwie.

Sprzątaniem plaży w Ostrowitem zajmuje się Administracja Zasobów Komunalnych w Czersku. Pomaga jej dzierżawca Autocampingu.

Dyrektor AZK informuje, że jego pracownicy pojawiają się na plaży w piątki i poniedziałki, natomiast dzierżawca sprząta w weekend i jeden dzień tygodnia.

Szef AZK przyznaje, że problemem są osoby spożywające alkohol w obrębie plaży, które grupują się tam wieczorami bądź w nocy i często pozostawiają po sobie różne śmieci.

Po inwestycji ORANGE nastąpi rozbudowa monitoringu
- Ukształtowanie terenu  (dolina jeziora i wysoki bór sosnowy) nie pozwala na przesyłanie sygnału z kamer drogą radiową. Gmina nie posiada również stałego punktu dostępu do Internetu, stąd też, brak możliwości przesłania sygnału tą drogą. Podgląd on-line będzie możliwy po wybudowaniu światłowodu przez firmę ORANGE.  Po tej inwestycji niezwłocznie system monitoringu na kąpielisku  zostanie rozbudowany. Na kąpielisku obecnie są zamontowane dwie kamery, które przesyłają sygnał do znajdującego się w budynku obsługi kąpieliska rejestratora. Daje to możliwość przeglądania przez okres około 2-3 tygodni zapisów wideo z kamer znajdujących się na kąpielisku. Jak tylko zajdzie taka potrzeba, to wykorzystamy zapisy z rejestratora – zapowiada Bogumiła Ropińska, zastępca burmistrza Czerska.

Sprawa zaśmiecania zgłoszona jest również do policji, aby stróże prawa, w miarę możliwości, patrolowali wskazany teren.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.