20-02-20
Czersk. Radny: Rodzice narzekają
Szykany drogowe w Czersku – radny Daniel Szpręga
składa interpelację i wniosek

Publikujemy  interpelację radnego Daniela Szpręgi  w sprawie szykan drogowych na Al. 1000-lecia i ul. Browarowej w Czersku.

„Problem poruszania się kierowców z nadmierną prędkością w terenie miasta Czersk jest dużym problemem. Próby uspokojenia ruchu drogowego na pewno należy zaliczyć na plus. Jednakże "konstrukcje" , które powstały zarówno na Al. 1000-lecia jak i ul. Browarowej, gdzie elementy spowolnienia ruchu drogowego już istnieją są dość niezrozumiałe. Wiele kontrowersji wśród mieszkańców wzbudza miejsce posadowienia szykan na Alei 1000-lecia tj. przy posesji p. burmistrza. Rodzice dowożący swoje dzieci do przedszkola Aniołowo narzekają, że często w godzinach porannych ruch nie jest płynny, ponieważ dwa auta nie mogą się wyminąć przy niewielkiej prędkości. Z kolei na ul. Browarowej niewielka szerokość ciągu pieszo-jezdnego i zastosowane tam szykany powodują, że np. autobus szkolny musi wjechać za każdym razem na część ciągu przeznaczonego dla pieszych. Dlatego wnioskuję o zamianę szykan na podobne rozwiązania uspokojenia ruchu zastosowane na ul. Kolejowej" - pisze do redakcji radny Daniel Szpręga, który przesyła również swoją interpelację – publikujemy poniżej.

(red)

Zobacz wszystkie interpelacje, odpowiedzi zamieszczone w BIP Gminy Czersk – TUTAJ.


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.