28-10-20
Gm. Czersk. GRATULUJEMY!
Szymon Szczukowski z gm. Czersk
srebrnym medalistą Mistrzostw Polski!

W Kraśniku na Lubelszczyźnie w dniach 19-24 .10.2020 odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie. W Turnieju Finałowym wystartowało 100 zawodników z 65 klubów 15 Okręgowych Związków Bokserskich i 50 zawodniczek z 37 klubów 13 Okręgowych Związków Bokserskich z Całej Polski. Zakwalifikowanych podczas eliminacji międzywojewódzkich.

Szymon Szczukowski zawodnik Boxing Team Chojnice, mieszkaniec Będźmierowic w gminie Czersk, doszedł do ścisłego finału zajmując ostatecznie drugie miejsce. Wcześniej wystąpił w turnieju eliminacyjnym w Grudziądzu gdzie pomyślnie przeszedł eliminacje pokonując po drodze dwóch zawodników Szymon  obie walki zakończył na swoją korzyść już w pierwszej rundzie, a ponadto został wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju bez podziału na kategorie wagowe. Po wywalczeniu biletu pozostał start w Kraśniku. W pierwszej walce Szymon wypunktował Kacpra Sawka z RKB Wisłok Rzeszów. W następnej spotkał się i także wygrał jednogłośnie na punkty z Perkowskim Szymonem BKS Hetman Białystok. W finale po bardzo zaciętej i emocjonującej walce Szymon uległ niejednogłośnie na punkty z Damianem Hofmanem KS Garda Gierałtowice.

Szymon swoim wynikiem w dużej mierze przyczynił się do sukcesu klubu Boxing Team Chojnice ,który zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej w Polsce. Zdobywając 3 złote medale 2 srebrne i 1 brązowy.