3-03-19
Powiat chojnicki. Swój udział zadeklarowało ponad 1600 uczniów
Targi Edukacji, Pracy i Kariery już 12 marca

Zapraszamy na trzecią edycję Targów Edukacji, Pracy i Kariery, która odbędzie się 12 marca 2019 r. w hali sportowej Centrum Park w Chojnicach, przy ul. Huberta Wagnera 1.

Targi skierowane są do tegorocznych absolwentów klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum, którzy będą mieli okazję spotkać przedstawicieli wszystkich szkół ponadpodstawowych Powiatu Chojnickiego wraz z pracodawcami, z którymi współpracują.

Swój udział zadeklarowało ponad 1600 uczniów.

Całość jest zorganizowana w trzech turach:

I tura – 9.00 – 10.30

II tura – 10.45 – 12.15

III tura – 12.30 – 14.00

Zakończenie targów planowane jest na godzinę 14.00.

Program targów obejmuje: wystąpienia zaproszonych gości, informacje na temat rekrutacji uczniów do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/2020, informacje dotyczące oferty edukacyjnej szkół powiatu chojnickiego na rok szkolny 2019/2020. Przedstawiona zostanie Platforma Internetowa Sieci Wsparcia Doradztwa Zawodowego w Powiecie Chojnickim, jako źródło informacji dla rodziców i uczniów.

Poza szkołami wśród wystawców znajdzie się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chojnicach, której doradcy zawodowi będą wykonywać zainteresowanym testy predyspozycji oraz Młodzieżowe Centrum Kariery OHP, które przedstawi ciekawie opracowane informacje o zawodach.

Każdy uczestnik targów otrzyma „Informator”, w którym znajdzie informacje na temat szkół powiatu chojnickiego, tegorocznej oferty edukacyjnej i innych działań oświatowych.

Zapraszamy do udziału w targach!

Opracowanie: Alina Urbańska
Powiatowy Konsultant ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego,
doradca zawodowy SzOK „Kreator”, CKZiU Chojnice

W. Bloch-Knopik
Starostwo Powiatowe w Chojnicach

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.