10-03-21
Powiat chojnicki. Niewykluczone, że z pływalni będzie można skorzystać już za miesiąc
Termomodernizacja chojnickiego basenu ruszyła pełną parą

- Zdarta już została stara elewacja oraz ściany osłonowe - relacjonuje Adam Kopczyński. Inwestycja pochłonie 3 mln 150 tys. zł. Finisz prac zapowiadany jest na końcówkę czerwca. Niewykluczone jednak, że z pływalni będzie można skorzystać już za miesiąc.


Termomodernizacja Centrum Parku Chojnice finansowana jest m.in. z pożyczki z Miejskiego Pomorskiego Funduszu Rozwoju.   |  fot. A. Zajkowska


- Nie obyło się bez problemów. Po zdjęciu ścian osłonowych okazało się, że poprzez prawie 20 lat pracy budynku w trudnych warunkach, bo wilgotność powietrza, różnica temperatur, nawet ściany nośne wymagają pewnego remontu. Wykonawca oczywiście do tego już przystąpił - opowiada Adam Kopczyński.

- Za moment zaczną się prace na dachu, bo tu też są wymagane pewnych zadania naprawcze. Puszczona będzie także tzw. elektryka pod fotowoltaikę. Moc jaką panele fotowoltaiczną będą miały to 50 kW, czyli maksymalna moc jaką możemy zrobić bez konieczności występowania z wnioskiem o stworzenie „małej elektrowni” - dodaje wiceburmistrz. Panele mają być elastyczne, najwyższej jakości i sprowadzane nie z Chin, a bezpośrednio ze Stanów Zjednoczonych.Finisz prac termomodernizacyjnych początkowo planowany był na koniec kwietnia tego roku. Już teraz wiadomo jednak, że nie nastąpi to szybciej niż do końca czerwca. Prace, które najbardziej utrudniają funkcjonowanie Centrum Parku, mają być wykonane na 1 kwietnia. Po tej dacie, jeżeli obostrzenia pandemiczne pozwolą, pływania otwarta będzie na klientów.

Remont realizuje firma Marbruk z Charzyków. Zadanie obejmuje: położenie nowej elewacji (wentylowanej, takiej jak na Chojnickim Centrum Kultury), wymiana stolarki okiennej w budynku pływalni, ocieplenie rury zjeżdżalni oraz montaż elastycznych paneli fotowoltaicznych, które w dużej części mają zaspokoić potrzeby energetyczne chojnickiego basenu.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.