10-08-21
Powiat chojnicki. Zaproszenie
Test Kaszuba

12 sierpnia, w Swornegaciach zorganizowany zostanie Test Kaszuba. W ramach tej plenerowej zabawy w obrębie miejscowości utworzonych zostanie 8 punktów – stoisk, z których każdy w swoisty sposób będzie nawiązywał do historii i tradycji kultywowanych niegdyś na Kaszubach.

Wzorem lat ubiegłych poszczególne punkty trasy będą zróżnicowane, tak by nie tylko zapewnić dobrą zabawę i rozrywkę, ale jak najpełniej oddać rys kulturalny regionu. Uczestnicy staną przed nie lada wyzwaniem. Będą musieli zmierzyć się z Testem Kaszuba – szeregiem zadań sprawdzających, jak odnajdują się w kaszubskich tradycjach i folklorze.

Wyzwanie nie będzie proste! Trzeba będzie zdobyć sprawności we wszystkich ważnych dyscyplinach: hafcie, wioślarstwie, kowalstwie… Na szczęście Kaszubi (prowadzący) są pomocni, więc ramię w ramię staną z graczami przekazując im najtajniejsze sekrety, tak by każda grupa opuściła punkt wypełniwszy zadanie. Udział w zabawie będzie się wiązał z rejestracją. Gra przeznaczona jest zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Gracze, podzieleni na drużyny od 2 do 6 osób mogą zgłaszać się w dniu gry od godz. 15.00 do 16.00. Rejestracja będzie polegała na podaniu imienia i nazwiska „Retmana” drużyny oraz ilości osób w grupie. Retman, czyli szef drużyny otrzyma krótką instrukcję gry. Instrukcja wyjaśni o co chodzi w grze, jak uzyskać informacje o kolejnych punktach, ile orientacyjnie trwa gra i z ilu punktów się składa.

Oprócz instrukcji każda drużyna otrzyma pierwszą wskazówkę kierującą do wybranego punktu. Drużyny będą zaczynać grę w różnych punktach Swornegaci tak, aby na żadnym nie było tłoku i żeby gra była różnorodna. Gracze będą musieli skompletować wszystkie umiejętności, jakie każdy Kaszuba mieć powinien. Finał gry odbędzie się w Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego, gdzie będą czekały nagrody dla drużyn, drobny poczęstunek i przepyszna strawa duchowa serwowana z ust kaszubskiej kapeli.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do zmierzenia się z Testem Kaszuba i stania się przez to prawdziwym Kaszubą.

GOK Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.