28-01-20
Powiat chojnicki. Fotka zostanie zamknięta w kapsule czasu
Tłumy chojniczan pozowały do historycznego zdjęcia

- To jest piękna idea, takie pozostawienie po sobie śladu w postaci zdjęcia - uważa pani Halina Modrzejewska. Chojniczanka była jedną z setek osób, które wczoraj (27.01.) o godz. 11.00 przyszły na Stary Rynek.

By pozować do fotki z okazji 100 rocznicy powrotu Chojnic do granic Polski. Zdjęcie, z kilkudziesięciu metrów nad ziemią, wykonał jeden z najlepszych chojnickich fotografów, Daniel Frymark. Użył do tego aparatu o matrycy 100 mln pikseli. Dzięki temu, nawet na bardzo dużym przybliżeniu, czy wydruku, każda z zebranych na starówce osób będzie mogła się rozpoznać.

Fotka zostanie wydrukowana na specjalnym, „czasoodpornym” materiale o formacie 60x80 cm i zamknięta w kapsule czasu. Ta, opisana instrukcją „otworzyć za sto lat”, 30 stycznia spocznie pod płytą Starego Rynku.

Historyczną fotkę, pokazującą dzisiejszych chojniczan, opublikują również lokalne media, prawdopodobnie dziś. Nam udało się, już po zejściu Frymarka na ziemię, zobaczyć tę fotografię. Zdradzić możemy, że jest naprawdę imponująca i jest na co wyczekiwać. - Zrobiłem zdjęcie dwoma aparatami, moim zwykłym i tym o większej ilości pikseli. Przyznam, że jest różnica - komentuje Daniel. - Może ludzie nie będą mogli dostrzec swoich zmarszczek, ale na pewno się rozpoznają - śmieje się fotograf.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.