Artykuł reklamowy
To I edycja w Czersku – Festiwal Smaków Food Trucków
już 21 i 22 maja na boisku bocznym na Stadionie Miejskim!

Festiwal Smaków Food Trucków w ramach Majówki z Borowiakiem przyjedzie do Czerska. Mobilne restauracje będą serwować pyszności z najróżniejszych stron świata. Burgery, frytki, makarony z woka, corn dogi, a może gruzińskie chinkali? Będzie w czym wybierać!

Smakołyki serwowane przez restauracje na kółkach od lat przyciągają mieszkańców wielu miast Polski. Nadszedł czas, by odwiedziły Czersk. Dań, które na co dzień nie goszczą
na naszych stołach, będzie można próbować aż przez dwa dni. Czym się wyróżniają? Czym w zasadzie są food trucki?

W innych słowach to restauracje w wersji mini, w samochodzie lub gastronomicznej przyczepce. Te współczesne wyróżniają się swoją identyfikacją i wąskim, ale dopracowanym menu. Ich twórcy to osoby z pasją, które dbają o świeże składniki i ich staranny dobór. Dania przygotowywane są na miejscu. Choć niektórym osobom food trucki wciąż kojarzą się z samochodami gastronomicznymi z lat 80. i 90., to wystawcy biorący udział w Festiwalu Smaków Food Trucków, prezentują zupełnie nową jakość.
Organizatorzy wydarzenia dokładają starań, by obecne na wydarzeniach food trucki serwowały różniące się od siebie dania. Są przedstawiciele kuchni chińskiej, holenderskiej, meksykańskiej, gruzińskiej, hiszpańskiej. Nie brakuje streetfoodowych klasyków i dań orientalnych, przekąsek na słodko i słono. Dania przygotowywane są według autorskich pomysłów, często z domowymi sosami lub nietuzinkowymi dodatkami.

Czy jedzenie to wszystko? Głównym punktem wydarzenia są oczywiście smakołyki z najróżniejszych stron świata, ale to nie koniec. Uczestnicy mogą wziąć udział w zawodach jedzenia na czas, rodzinnej grze terenowej, czy zagłosować na najsmaczniejszego food trucka festiwalu. Dla najmłodszych dostępna jest strefa z kolorowankami, a solo lub z grupą znajomych będzie można wypocząć w strefie chilloutu.

Więcej informacji i smaczne konkursy dostępne będą na stronie wydarzenia:
facebook.com/events/675757030399701

Podstawowe informacje:
- I edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Czersku
- boisko boczne na Stadionie Miejskim
- 21-22.05.2022
- sobota 11:00-21:00, niedziela 11:00-20:00
- WSTĘP WOLNY!


Partnerzy:

Gminne Centrum Kultury w Czersku
Borowiak Czersk
Gmina Czersk
Browar Amber

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.