Artykuł reklamowy
TOP 5 najważniejszych maszyn do uprawy ziemi
Uprawa ziemi metodami ręcznymi? Tak, ale tylko na niewielkim obszarze. Natomiast na większych powierzchniach trudno sobie wyobrazić pracę bez wsparcia technologicznego. Maszyny w bardzo dużym stopniu wpływają na efektywność produkcji roślin, tempo zbiorów, jakość upraw i pozyskiwanych płodów rolnych. Jeżeli planujesz modernizację lub tworzysz flotę pojazdów rolniczych od podstaw, zobacz, czego nie może w niej zabraknąć!
1. Wielofunkcyjne pługi z osprzętem
Inwestycja w pług na pewno się opłaci, bo urządzenie uchodzi za wielofunkcyjne i doskonale nadające się do pełnienia różnych zadań gospodarczych. Jego głównym zadaniem jest przekopywanie ziemi, właściwie odwracanie gleby w taki sposób, aby świeża, pełna składników odżywczych warstwa znalazła się na wierzchu i była gotowa do przyjęcia nasion. Pług przygotowuje teren pod uprawy tam, gdzie potem zostanie zaaplikowany nawóz. Ale nie tylko. W zależności od tego, czy zamocujesz do niego lemiesz, odkładnicę czy słupicę możesz też sprzątać, a zimą odśnieżać.
2. Agregaty uprawowe
Spulchnianie gleby i jej grabienie już nigdy nie będzie odbywało się metodami ręcznymi. Gdy zainwestujesz w agregat uprawowy znacznie poprawisz komfort swojej pracy, a przede wszystkim jej tempo. Urządzenie przejmuje funkcje, które do tej pory wykonywały brony czy kultywatory. Teraz można cieszyć się posiadaniem jednej maszyny rolniczej https://agrihandler.pl/maszyny-rolnicze-dolnoslaskie/, czyli oszczędnościami w zakupie i utrzymaniu. Wystarczy doposażyć ją w dłuta redlicy, redlice sercowe czy zęby sprężynowe z redliczkami, a maszyna przyda się do jeszcze większej ilości prac.
3. Siewnik
Obsianie nawet dużego pola jeszcze nigdy nie odbywało się w tak dobrym tempie. Siewniki posłużą do wysiewu nasion kukurydzy, zbóż, ale nie tylko. Wśród najpopularniejszych rozwiązań są siewniki mechaniczne, choć wraz z modernizacją polskiego rolnictwa zastosowanie znajdują też zaawansowane siewniki pneumatyczne.
4. Kultywator
Przygotowanie i konsolidacja gleby to ważny etap przed umieszczeniem w niej nasion. Narzędzie podczepia się do urządzeń jezdnych. Składająca się z ramy i zębów konstrukcja doskonale opracowuje grunt, szczególnie że podlega dość swobodnej regulacji (w tym m.in. głębokość kopania).
5. Brona aktywna i talerzowa
Służą do wykonywania orki, wyrównywania powierzchni i porządkowania jej struktury. Rozbija gleby średnie i ciężkie, zapewniając ich zmieszanie. Nadają się do prowadzenia upraw bezpośrednich oraz upraw po pługu. Najlepsze przy podorywaniu ścierniska i mieszaniu obornika wraz z pozostałymi warstwami gleby.
Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.