16-05-19
Powiat chojnicki. Wyniki akcji - poniżej
„Truck & Bus” - skontrolowano blisko 60 pojazdów,
w tym 21 ciężarówek i kilkanaście busów

Wczoraj (15.05) od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego na terenie powiatu chojnickiego przeprowadzili kolejną akcję , która ma wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego pn.„ Truck & Bus”. W trakcie tych działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 60 pojazdów, w tym 21 ciężarówek  i kilkanaście busów.


Dokładnie sprawdzana była trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów ciężarowych i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku. Funkcjonariusze weryfikowali również czy liczba znajdujących się w pojazdach osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Podczas kontroli samochodów ciężarowych, policjanci drogówki sprawdzali również stan techniczny pasów zabezpieczających ładunki oraz sposób ich mocowania.

Za różnego rodzaju naruszenia przepisów ruchu drogowego mundurowi nałożyli 18 mandatów karnych z czego 11 na kierujących samochodami ciężarowymi którzy przekroczyli dozwoloną prędkość oraz zastosowali 22 pouczenia. Policjanci zapowiadają częstsze kontrole pojazdów oraz organizacje podobnych akcji, których głównym celem jest wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu transportu drogowego osób i rzeczy.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.