19-08-20
Czersk. Od samego początku tego pojedynku gospodarze postawili na atak
Trzecia z rzędu wygrana Borowiaka!

Drużyna z Czerska prowadzona przez trenera Artura Papierowskiego, ku uciesze kibiców zaczyna „wbijać się” w czołówkę tabeli Ligi Okręgowej II grupy Gdańskiej. Piłkarze wygrywają trzecie spotkanie z rzędu, potwierdzając wyborną formę. Dla zawodników z Prabut to trzecia ligowa porażka.

Najdalszy wyjazd w tej rundzie oraz trudne warunki atmosferyczne nie przeszkodziły drużynie w dobrym zaprezentowaniu się na stadionie Miejskim w Prabutach.

Trener w pierwszym wyjazdowym spotkaniu dysponował tylko piętnastoma zawodnikami. Z powodu kontuzji zabrakło Filipa Szwocha oraz Piotra Tuszkowskiego. Również w spotkaniu z powodów osobistych nie uczestniczyli Mateusz Żakowski, Marek Kaszubowski oraz Łukasz Leper.

Od samego początku tego pojedynku gospodarze postawili na atak. W 12 minucie piłkę z linii bramkowej wybił Mariusz Wons. W 25 minucie po zagraniu ręką przez Artura Chrzonowskiego, gospodarze mieli doskonałą okazję z rzutu wolnego, jednak uderzenie powędrowało wprost w dobrze ustawionego bramkarza – Mateusza Polakowskiego. W 43 minucie Borowiak przeprowadził skuteczną akcję. Kevin Wojciechowski ze środka pola wypatrzył nabiegającego z lewej strony Artura Szwocha. Po zagraniu przez Kevina zewnętrzną częścią stopy, sytuację sam na sam spokojnie wykorzystał znajdujący się w świetnej formie w obecnym sezonie Artur Szwoch (2 bramki, 1 asysta w trzech meczach).

Po zmianie stron trener od razu dokonał zmiany, młodego Stanisława Sowińskiego zastąpił doświadczony Patryk Duda. Od początku drugiej połowy Borowiak zaczął stwarzać sobie dogodne sytuacje. W 55 minucie Patryk Duda został sfaulowany na linii pola karnego, niestety po rozegraniu ze stałego fragmentu piłka powędrowała nad bramką. Przy stanie 0 – 1, bramkarz gości – Mateusz Polakowski dwukrotnie, instynktownie ratował piłkarzy Borowiaka przed utratą bramki. W 70 minucie trener MLKS-u dokonał kolejnej zmiany. W miejsce Kevina Wojciechowskiego wszedł Karol Kortas. Druga bramka niedzielnego meczu padła w 72 minucie. Tym razem w roli głównej wystąpił Patryk Duda, który po długim krzyżowym podaniu od Karola Kortasa wyszedł sam na sam i mocnym strzałem z lewej strony pola karnego zaskoczył bramkarza Pogoni. Przy stanie 0-2 dla gości piłkarze z Czerska mogli podwyższyć wynik spotkania, niestety zawiodła skuteczność.

Ostatecznie po wieczornych sportowych emocjach zespół Borowiaka osiągnął założony cel i odnotował trzecie zwycięstwo. Po trzech kolejkach zajmuje I miejsce z bilansem 9-2. Brawo drużyna! Już za tydzień (23 sierpnia) piłkarze Borowiaka Czersk na własnym obiekcie podejmą Mady Ostaszewo. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 17.00.

Pogoń Prabuty – MLKS Borowiak Czersk 0:2 (0:1)

Borowiak – Polakowski – Drążek, Gliniecki, Chrzonowski, Wons, Marach, Nowaczyk, Sowiński (46’ Duda), Wojciechowski (70’ Kortas), Szwoch A. (88’ Sturmowski), Pruszak R., – Śpica.