17-04-19
Powiat chojnicki. Skontrolowano blisko 200 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi
Trzeźwy poranek - podsumowanie porannych działań

Dziś (17.04) od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu chojnickiego przeprowadzono akcję ukierunkowaną na kontrolę stanu trzeźwości kierujących. W naszym powiecie na szczęście "Trzeźwy poranek" okazał się trzeźwym. Funkcjonariusze poddali badaniu alkotestem blisko 200 kierowców. Dla wszystkich lampki alkomatu zaświeciły się na zielono.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych na drogach całego powiatu chojnickiego można było zauważyć wzmożone kontrole, które przeprowadzili funkcjonariusze Policji. Zwiększona liczba patroli miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkohol.

Podczas działań skontrolowano blisko 200 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi.

Działania "Trzeźwy poranek" zostały przeprowadzone na terenie całego województwa pomorskiego.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.