25-03-19
Region. Tomasz Czapiewski na mistrzostwach
Trzy medale dla naszego siłacza
- dwa złote, jeden brązowy


W miniony weekend w Zalesiu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego federacji WUAP EQ i GPC RAW. Tomasz Czapiewski z Czarnej Wody  reprezentujący nasz region, wystartował w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii do 140kg w specjalistycznej koszulce. Udało się mu zdobyć dwa złote medale w kategorii wagowej open i masters oraz 3 miejsce w open całych zawodów. Tak wiec dołożył do swojej bardzo bogatej kolekcji tytuły- dwukrotnego Mistrza Polski oraz brąz Mistrzostw Polski.Tomasz Czapiewski z Czarnej Wody.

Zawody przyciągnęły bardzo dużo zawodników oraz licznie zgromadzoną publiczności. Tomasz Czapiewski próbował pobić absolutny rekord wszechwag podchodząc do sztangi o wadze 402,5 kg. Tym razem ten bój był nieudany, ale zapowiada powtórną próbę już niedługo na Mistrzostwach Świata. Jak twierdzi treningowo ten ciężar był już w zasięgu.

- Ja jako zawodnik ,bardzo jestem zadowolony ze swojego startu i z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim, którzy za mnie trzymali kciuki. Za ciepłe słowa oraz za wsparcie,dzięki któremu moje starty w zawodach są możliwe. Mojemu serdecznemu Przyjacielowi Piotrowi Konwalskiemu- Euro-Technik ,Panu Fabianowi Kropidłowskiemu -Hurtownia Materiałów Budowlanych-Usługi Budowlane, Rune Madsen-Roald Madsen As,Tore Pedersen-Pedersen Brøyting As,Jonny Jaklin RentAStar AS ,Øyvind Hansen-Erling Hansen AS, Sondre Trældal Tromsø TRAFIKKOPPLÆRING As ,Gym 9000byen.Trenerskie wskazówki Tadeusz Tessmer-Barbell Brothers. Jeszcze raz dziękuję i trzymajcie kciuki za następne starty w zawodach – mówi Tomasz Czapiewski.

(red)
Fot. nadesłane

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.