1-09-20
Czersk. ZDJĘCIA
Uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej (FOTO)

Wieniec pod pomnikiem ofiar faszyzmu i symboliczna świeczka na każdym z grobów na Cmentarzu Honorowym. Władze Czerska uczciły pamięć ofiar i bohaterów z II wojny światowej.

W naszej gminie tradycją stało się już ustawienie symbolicznego znicza na każdym z grobów na Cmentarzu Honorowym. Wiceburmistrz Bogumiła Ropińska oraz przewodniczący rady Krzysztof Przytarski i jego zastępca Piotr Kosobucki w asyście harcerzy i uczniów LO z klasy mundurowej zapalili świeczkę ku czci każdej z ofiar spoczywających na nekropolii w centrum Czerska. Wcześniej delegacja z urzędu miejskiego złożyła wieniec po pomnikiem ofiar faszyzmu.

Władze naszej gminy nie zapomniały też o poległych spoczywających na cmentarzu parafialnym. Przemysław Biesek-Talewski i Krzysztof Przytarski złożyli kwiaty i zapalili znicze na mogiłach Edmunda Kalinowskiego, Alojzego Szczepańskiego i Jana Szprengi.

UM w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.