19-08-18
Powiat chojnicki. Uroczystości w Suszku, Lotyniu i Nowej Cerkwi
Uczczono ofiary nawałnicy

Wczoraj (18.08) upamiętniono ofiary ubiegłorocznej nawałnicy. W okolicy Suszka, nad Jeziorem Śpierewnik – w miejscu obozu harcerskiego – odsłonięto dwie tablice poświęcone pamięci Olgi i Asi – harcerkom, które zginęły w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku.


Uroczystości rozpoczęły się w pobliskim Lotyniu w gm. Chojnice mszą świętą odprawioną przez  arcybiskupa Grzegorza Rysia z Łodzi. Były wspomnienia tragicznych wydarzeń sprzed roku oraz słowa podziękowania dla niosących wtedy pomoc. Mieszkańcy Lotynia ratujący uwięzionych harcerzy oraz wierni parafii z Nowej Cerkwi otrzymali Krzyże Honorowe Związku Harcerstwa Pro Amico.  Na miejscu obozowiska odłonięto tablice upamiętniające zmarłe druhny, ich tragiczną śmierć uczczono minutą ciszy. Odśpiewano też wspólnie pieśń „Ogniska już dogasa blask” tworząc harcerski krąg. Z kolei w szkole w Nowej Cerkwi odbyła się debata – „Nawałnica w Borach Tucholskich - fenomen solidarności społecznej”.

(red)


Zdjęcia z uroczystości: TUTAJ
(źródło: Facebook – Solidarni z Rytlem)Zobacz materiał wideo -
TUTAJ
(źródło: Facebook – Solidarni z Rytlem)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.