27-02-20
Czersk. Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej nr 2
Uczniowie czerskiej „Dwójki” nie zapomnieli
o swoich ukochanych Babciach i Dziadkach

Babcie i Dziadkowie to osoby niezwykle ważne w życiu każdego dziecka. Mają oni dla swoich wnuków serce na dłoni. Służą opieką, radą i czułością. Zawsze wybaczają potknięcia i drobne grzeszki, częstują słodkościami, przytulają i wspierają dobrym słowem. Uczniowie czerskiej „Dwójki” nie zapomnieli o swoich ukochanych Babciach i Dziadkach.

Na zakończenie karnawału postanowiliśmy w naszej szkole uhonorować te ważne dla dzieci osoby. Tak więc od 19 do 25 lutego w godzinach popołudniowych gościliśmy seniorów. Babcie i Dziadków zaprosiliśmy do szkoły ozdobionej kolorowymi dekoracjami wykonanymi specjalnie na tę okazję. Uczniowie oraz nauczycielki klas 1-3 włożyli dużo serca i wysiłku w przygotowanie programów artystycznych dla naszych gości. Każdy występ dzieci był inny, jedyny w swoim rodzaju. Były więc inscenizacje, tańce, piosenki, liczne wiersze i życzenia. Dzieci przygotowały także laurki i upominki. Nieodzownym elementem każdego spotkania był słodki poczęstunek. Dzieci zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na kawę i ciasto. Była to okazja do miłych rozmów i spędzenia popołudnia w przyjaznej atmosferze. Wszystkie spotkania były radosne i pełne wzruszeń.

Pierwszą uroczystość (19 lutego) zorganizowały panie Marta Krzemińska i Katarzyna Klaman z klasami 1 b i 2 b.

Następnego dnia Babcie i Dziadków gościli uczniowie wszystkich klas trzecich, których wychowawczyniami są panie Hanna Ważna, Izabela Zaborowska i Lucyna Laska.

21 lutego świętowały klasy 1 a i 2 a. Tutaj nad przebiegiem uroczystości czuwały panie Hanna Łońska i Monika Wasiniewska.

Ostatniego dnia (25 lutego) zaprezentowały się klasy 1 c i 2 c, przygotowane przez panie Marcelinę Pruską-Rekowską i Martę Kordys.

Obchody tak pięknego, ważnego i radosnego święta, jak Dzień Babci i Dziadka, stanowią wspaniałe zakończenie tegorocznego karnawału.

Jeszcze raz życzymy Babciom i Dziadkom wszystkiego, co najpiękniejsze. Wasza rola jest nie do przecenienia. Żyjcie w zdrowiu i radości 100 lat!

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają
bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje
życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.
(Rudolph Giuliani)


SP 2 w Czersku
 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.