24-11-19
Czersk. Na szkolnym holu „wyrosło” Drzewo Życzliwości
Uczniowie Czerskiej Dwójki propagują
modę na życzliwość!

Główną ideą Dnia Życzliwości – przypadającego na dzień 21 listopada jest przypomnienie ludziom o tym, iż wzajemna życzliwość odgrywa bardzo istotną rolę w kształtowaniu pozytywnych relacji międzyludzkich w codziennych niekiedy bardzo zwyczajnych sytuacjach.

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 dbają o to, by wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Promowanie Dnia Życzliwości i Pozdrowień stało się już tradycją.

W bieżącym roku szkolnym mimo brzydkiej, pochmurnej i deszczowej pogody na zewnątrz, szkoła wypełniła się ciepłem swoich uczniów dzielących się życzliwością z innymi.

Na ścianach zawieszono plakaty z tytułem „Weź ze sobą dobre słowo!”. Każdy mógł oderwać fiszkę z pozytywną myślą „Dziękuję, że jesteś...”, „Wszystkiego najlepszego...” czy „Miłego dnia!” - proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech.

Na szkolnym holu „wyrosło” Drzewo Życzliwości, na którym uczniowie zamieszczali pozdrowienia dla innych i dobre słowa. Nad wszystkim czuwały szkolne wróżki zachęcając do bycia szczególnie miłym i serdecznym dla innych.

Taki dzień jak ten, stanowi okazję do zatrzymania się na chwilę i zastanowienia nad własnym postępowaniem wobec innych. Tak niewiele potrzeba, bo czasem jedynie przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest wystarczy by wprowadzić nas w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje.

SP 2 Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.