26-03-19
Czersk. Wojewódzka Liga Matematyczna
Uczniowie z czerskiej „Dwójki”
w gronie najlepszych matematyków!

22 marca w Szkole Podstawowej nr 47 w Gdańsku odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród  laureatom Wojewódzkiej Ligi Matematycznej, organizowanej od wielu lat pod patronatem Kuratorium Oświaty w Gdańsku, dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego.

Celem konkursu jest rozwijanie logicznego myślenia poprzez rozwiązywanie niestandardowych zadań matematycznych, wykraczających dalece poza ramy programu nauczania, szukanie nietypowych rozwiązań ale przede wszystkim sprawdzenie swoich możliwości i umiejętności matematycznych.


W tegorocznym konkursie po raz pierwszy uczestniczyli uczniowie klas VIII. Konkurs składał się, jak co roku,  z trzech etapów. Do finału wojewódzkiego, który odbył się 7 marca w SP nr 47 w Gdańsku, zakwalifikowało się tylko 37 uczniów klas VI -  VIII ze szkół podstawowych województwa pomorskiego, w tym dwoje uczniów z klasy VIII a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku: Paweł Brzeziński i Iwona Tuszkowska (opiekun Justyna Prolejko).  Podczas finału uczniowie rozwiązywali 5 zadań otwartych, za które można było uzyskać maksymalnie 25 punktów.

Ogromny sukces osiągnął Paweł Brzeziński z klasy VIII a, zdobywając II miejsce i tytuł Laureata Wojewódzkiej Ligi Matematycznej. Paweł  rozwiązał wszystkie zadania i uzyskał 25 punktów, zaliczając test finałowy w 100 %. Ostatecznie jednak ( po zliczeniu punktów z etapu II i finałowego) wywalczył II miejsce. Bardzo dobrze wypadła również koleżanka Pawła z tej samej klasy, Iwona Tuszkowska, która  zdobyła tytuł finalistki tegorocznej edycji konkursu.


Tak wysokie osiągnięcie jak również sama kwalifikacja do etapu wojewódzkiego i zmierzenie się z uczniami najlepszych szkół województwa pomorskiego jest dla nas ogromnym sukcesem. To wielkie osiągnięcie i wyróżnienie w jednym z ważniejszych konkursów matematycznych dla szkół podstawowych.  Niewielu uczniom udaje się tego dokonać, więc tym większa nasza radość. Pawłowi i Iwonie oraz ich rodzicom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Mat. SP2 Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.