7-02-20
Gm. Czersk. W poniedziałek 10 lutego przedstawią prezentacje swoim koleżankom i kolegom
Uczniowie z Rytla w gminnej czołówce!

„100. rocznica powrotu Czerska do Macierzy” to temat konkursu dla uczniów na prezentację multimedialną, jaki ogłosił Burmistrz Czerska i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. 

Tematyka pracy dotycząca wydarzeń sprzed stu lat zainteresowała czwórkę uczniów Zespołu Szkół w Rytlu: Zuzannę Formellę, Agatę Narloch, Martynę Ossowską i Gustawa Dalke, którzy przesłali swoje prace do komisji konkursowej w składzie: Bogumiła Milewska, Ewa Wrycza i Hieronim Kucharski. Spośród dziewięciu prac z całej gminy, nagrodzono dwie z Rytla: miejsce I – Zuzanna Formella, Agata Narloch z klasy VI b pod opieką Pani Małgorzaty Olsińskiej, a miejsce III – Martyna Ossowska z klasy VII a pod opieką Pani Katarzyny Dalke i Lucyny Werachowskiej. Drugiego miejsca nie przyznano.

W środę 5 lutego o godzinie 17:00 w Gminnym Centrum Kultury w Czersku odbyło się spotkanie „Minęło 100 lat” włączone do programu uroczystych obchodów 100-lecia powrotu Czerska do Macierzy.  Właśnie podczas tego spotkania  zwyciężczynie w brawurowy sposób  przedstawiły swoją pracę. Publiczność nagrodziła ich występ brawami, a przedstawiciel jury Hieronim Kucharski dokonał podsumowania całego konkursu i jeszcze raz pochwalił zwycięską pracę. Poza nagrodami w konkursie Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Przytarskim zwycięskiej parze wręczyli medale upamiętniające 100. rocznicę powrotu Czerska do Macierzy.

Dla dziewcząt z naszej szkoły to jednak nie koniec. W poniedziałek 10 lutego przedstawią prezentacje swoim koleżankom i kolegom w czasie apelu.

Jeszcze raz wielkie brawa dla laureatek!

Zespół Szkól w Rytlu

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.