30-04-20
Gm. Czersk. Inwestycja warta prawie dwa miliony złotych
Umowa na Chłopowską podpisana.
Prace ruszą po weekendzie

Wczoraj w Domu Kultury w Rytlu burmistrz Czerska podpisał umowę z wykonawcą modernizacji ulic Chłopowskiej i Szkolnej w Rytlu. Prace ruszą za kilka dni.

To inwestycja warta prawie dwa miliony złotych. Adrian Paszko, właściciel firmy Ad-Bet zapowiada, że roboty drogowe rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Mimo że termin prac określony jest na jesień, wykonawca planuje zakończenie inwestycji latem. Taką deklarację złożył w środę podczas podpisania umowy z burmistrzem Czerska. Panowie oraz radni z Rytla spotkali się w Gminnym Centrum Kultury – Dom Kultury w Rytlu. Lidia Kroplewska i Łukasza Formella nie kryli radości z tego, że długo wyczekiwana inwestycja w końcu będzie w ich miejscowości realizowana.

Od kilkunastu lat zabiegaliśmy o kompleksowy remont ulicy Chłopowskiej. Dlatego cieszę się, że inwestycja dojdzie do skutku, bo to ważna ulica nie tylko dla jej mieszkańców, ale dla całej rytelskiej społeczności – mówi Lidia Kroplewska.

– W 2019 roku wnioskowaliśmy o zarezerwowanie środków w budżecie 2020 na budowę od podstaw ulicy Chłopowskiej. Dzisiaj podpisaliśmy umowę i już jesienią Rytel zyska kolejną nową, bardzo ważną dla mieszkańców, drogę. W tym miejscu należy podkreślić zaangażowanie Pana Burmistrza i Pani Wiceburmistrz w pozyskanie dofinansowania. Za to w imieniu mieszkańców Rytla serdecznie dziękuję – podkreślał wczoraj Łukasz Formella. Radny zadeklarował też, że w czasie trwania remontu podejmie się zadania przekazywania informacji pomiędzy mieszkańcami i firmą wykonującą inwestycję.

UM w Czersku

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.